Łąkorz świętował dożynki wiejsko - parafialne

2023-08-22 11:59:15(ost. akt: 2023-08-22 12:20:47)
Korowód wchodzi do kościoła w Łąkorzu

Korowód wchodzi do kościoła w Łąkorzu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Oprócz dożynek organizowanych w poszczególnych gminach, lokalne święta plonów odbywają się w wielu sołectwach. Takie środowiskowe dożynki wiejsko – parafialne odbyły się w Łąkorzu.
Na początek, do kościoła wszedł korowód prowadzony przez ks. Wojciecha Badacha, proboszcza parafii pw. Św Mikołaja i znany zespół śpiewaczy Byle Babki. Dalej szły delegacje z wieńcami, w tym roku przygotowanymi przez sołectwa w Łąkorzu i Gaju.
Po zakończeniu części religijnej, starostowie — Katarzyna Milewska i Karol Kazulo, prowadzący na co dzień działalność rolniczą, częstowali chlebem uczestników uroczystości wychodzących ze świątyni.
Po przemieszczeniu się na plac przy Wiejskim Domu Kultury, wszyscy chętni zaproszeni zostali na uroczysty obiad w plenerze, który przygotowało miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.
Wśród oficjalnych gości znaleźli się Zbigniew Ziejewski, poseł na Sejm RP, Jerzy Czapliński, wicestarosta nowomiejski oraz Arkadiusz Dobek, gospodarz gminy Biskupiec.
— Praca rolnika nie jest łatwym zajęciem. Sami wiemy ile czasu zajmuje prowadzenie gospodarstwa. Jest to praca od świtu do nocy. Chcę wam podziękować, bo to wy odpowiadacie za bezpieczeństwo żywnościowe kraju — mówił poseł Zbigniew Ziejewski.
Również wójt Arkadiusz Dobek, w imieniu swoim oraz samorządu, podziękował rolnikom za pracę i życzył rodzinom pracującym w gospodarstwach wszelkiej pomyślności oraz uzyskania dobrych cen za sprzedane płody rolne.
Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla przybyłych gości. Była to m.in. licytacja gadżetów, z której dochód przeznaczono na działalność KGW. Dużym powodzeniem cieszyła się też loteria. Imprezę zakończyła wspólna zabawa.
Stanisław R. Ulatowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5