Szkoła Podstawowa z Krotoszyn odniosła sukces w konkursie "Do Hymnu"

2022-12-10 15:05:13(ost. akt: 2022-12-10 15:23:01)
Delegacja szkoły na rozdaniu nagród w Warszawie

Delegacja szkoły na rozdaniu nagród w Warszawie

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Warszawie podsumowano piąty ogólnopolski konkurs „Do Hymnu” organizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Duży sukces odnotowała Szkoła Podstawowa w Krotoszynach, która zdobyła drugie miejsce w Polsce.
Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Celem muzycznego przedsięwzięcia było natomiast doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych.
Uroczysta gala podsumowująca konkurs "Szkoła do Hymnu" odbyła się w warszawskim Kinie Kultura. Okazało się, że sporym sukcesem okazał się udział w konkursie uczniów Szkoły Podstawowej im. Wójta Kazimierza Tomaszewskiego w Krotoszynach w Zespole Szkół w Bielicach, którzy zajęli zaszczytne drugie miejsce i otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 15 tysięcy złotych. Szkoła im.Wójta Kazimierza Tomaszewskiego w Krotoszynach została nagrodzona jako jedyna z całego regionu warmińsko – mazurskiego. Ex aequo drugą lokatę, zespół z gminy Biskupiec, otrzymał ze Szkołą Podstawową nr 75 z Warszawy. Warto nadmienić, że pierwsze miejsce odebrała na gali Publiczna Szkoła Podstawowa z miejscowości Staniszcze Małe – Spórok w województwie opolskim. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z miejscowości Boronów w regionie śląskim. ul


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5