Jednostka Strzelecka z Bielic ma swój sztandar

2022-11-18 10:34:42(ost. akt: 2022-11-18 10:40:53)
Migawka z uroczystości w Bielicach

Migawka z uroczystości w Bielicach

Autor zdjęcia: Archiwum UG Biskupiec

Jednostka Strzelecka 1030 z Zespołu Szkół w Bielicach ma teraz swój sztandar. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się z udziałem zacnych gości.
Uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru jednostce strzeleckiej miało podniosłą oprawę. Na hali sportowej zasiedli m.in. Bogusława Orzechowska, senator RP, Zbigniew Ziejewski poseł na Sejm RP, Jerzy Czapliński, wicestarosta nowomiejski, Arkadiusz Dobek, wójt gminy Biskupiec, a także Julia Baranowska, sekretarz gminy. Był także mł. bryg. Krzysztof Szałkowski komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście. Ceremonię rozpoczęli chrzestni sztandaru Marzena Gapska, dyrektorka Zespołu Szkół w Bielicach oraz Daniel Chyliński, wicedyrektor placówki. Po przywitaniu wszystkich gości przyszedł czas na wbicie symbolicznych gwoździ, którego dokonali sponsorzy. Sztandar następnie poświęcił miejscowy proboszcz. Potem chrzestni sztandaru przekazali go st. sierżantowi ZS Robertowi Wasiakowi, który z kolei symbol przekazał na ręce pocztu sztandarowego Jednostki Strzeleckiej 1030 w Bielicach.
Warto przypomnieć, że sztandar jest w polskiej tradycji symbolem sławy wojenne oraz wierności, honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od swych żołnierzy. Należy także do symboli narodowych, wokół których kumulują się uczucia patriotyczne i treści historyczne oręża polskiego. opr ul

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5