Czytanie dla pokoju w bibliotece nowomiejskiego „Norwida”

2022-11-08 11:27:01(ost. akt: 2022-11-08 11:29:41)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Kolejny raz w miesiącu październiku Biblioteka Zespołu Szkół im. C.K.Norwida świętowała Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Czytanie dla pokoju”.
Z tej okazji odbyło się wiele przedsięwzięć, które przypomniało czytelnikom, że jest to dla nich przyjazne miejsce, integrujące, umożliwiające rozwijanie zainteresowań, bezstresowe i pozwalające przyjemnie spędzić czas. 
„Noc w bibliotece” pod hasłem „To musi się powieść” była wydarzeniem rozpoczynającym obchody. Uczestnicy w inny sposób spędzili jesienny wieczór i noc, bawiąc się w konkursie na najlepsze przebranie, biorąc udział w podchodach czytelniczych z nutką grozy i w różnych zabawach literackich. Dużo wrażeń dostarczył też nocny maraton w scrabble. Aby sił starczyło na umysłowe rozgrywki Rada Rodziców zafundowała dla wszystkich smaczną pizzę.
Byliśmy wśród 3 tysięcy placówek, które włączyły się do jednej z największych akcji czytelniczych w Polsce pt. „Przerwana czytanie”. Celem jej jest bicie rekordu w czytaniu na przewie, ukazanie, że czytanie jest ciekawe i zachęcenie do sięgnięcia po książki w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
W czytelni biblioteki odbył się bardzo ciekawy wykład ks. Łukasza Waśko pt.„ Trud pracy translatora tekstów starożytnych na przykładzie przekładów biblii z języków oryginalnych”, który uświadomił zebranym, że Biblia to najstarsza skarbnica mądrości i symboli.
W bibliotecznym zaułku książkowym uczniowie mieli możliwość zaznajomić się z książkami o tematyce wojennej, czytając ich fragmenty na miejscu i wypożyczając do domu.
Dla wszystkich klas został ogłoszony konkurs czytelniczo-fotograficzny „Książka z klasą”, który zostanie niebawem rozstrzygnięty. Głównym jego celem jest promocja i rozpowszechnianie idei czytania książek w różnych miejscach, sytuacjach i o każdej porze oraz promowanie wspólnych działań klasowych, przynoszących radość i relaks. jg

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5