Po Biskupcu, pobór krwi w Nowym Mieście, na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. To już dzisiaj...

2022-08-05 23:38:17(ost. akt: 2022-08-05 23:51:27)
Migawki z akcji w Biskupcu

Migawki z akcji w Biskupcu

Autor zdjęcia: Nadesłane

W 2022 roku kontynuowana jest XVII edycji programu „STRAŻACY W HONOROWYM KRWIODAWSTWIE” pod hasłem „Ognisty ratownik – gorąca krew”. Tym razem akcja poboru krwi odbyła się w Biskupcu. Dzisiaj akcja jest w Nowym Mieście.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Biskupcu do poboru krwi zgłosiło się 19 dawców, ale po wstępnych badaniach krew oddało 16 osób. Podsumowując akcję, organizatorzy obliczyli, że honorowi krwiodawcy oddali 7,2 litra krwi.
— Już od paru lat w terminarzu letnich miesięcy wpisana jest akcja poboru krwi, podczas której biorą udział funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, ale również członkowie Ochotniczych Strażach Pożarnych. Liczną grupę krwiodawców stanowią też mieszkańcy — mówi Tadeusz Ruczyński z nowomiejskiej PSP, koordynator akcji. — Podczas wakacji jak co roku szczególnie brakuje tego cennego leku. Dlatego tym bardziej chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, które chętnie wspierają tę akcję oddając honorowo krew równocześnie dziękuję organizatorom za pomoc w przeprowadzeniu akcji, a w szczególności strażakom ochotnikom z Biskupca oraz dyrekcji GOK-u za udostępnienie pomieszczenia — dodaje koordynator.
Zapraszam na kolejną akcję oddawania krwi 6 sierpnia br. w ambulansie do oddawania krwi przy Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim w godzinach od 8 do 11. ul

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5