Konkurs Grand Prix w Biskupcu wygrał Marek Lewicki na klaczy La Pezi

2022-07-17 23:25:21(ost. akt: 2022-07-17 23:43:54)
Konkurs Grand Prix w Biskupcu wygrał reprezentant Polski - Marek Lewicki na klaczy La Pezi

Konkurs Grand Prix w Biskupcu wygrał reprezentant Polski - Marek Lewicki na klaczy La Pezi

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Niedziela była ostatnim dniem Międzynarodowych Zawodów Konnych w Skokach prze Przeszkody w Biskupcu. Zawody były wydarzeniem z wielkim prestiżem, ale również stanowiły wyjątkowe widowisko dla licznych kibiców. Ośrodek Jeździecki Trzy Podkowy był przez 4 dni przez stolicą skoków przez przeszkody.
Ciekawa rywalizacja towarzyszyła niedzielnemu konkursowi Grand Prix, zaliczanemu do światowego rankingu, o nagrodę firmy Linodrób, pod patronatem Gustawa Marka Brzezina, marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na liście startowej znalazły się 43 pary. Wymagający parkur podstawowy bezbłędnie i w normie czasu pokonała najlepsza ósemka. W finałowym barażu nie brakowało sportowych emocji, a swoją doskonałą formę potwierdził reprezentant Polski – Marek Lewicki na 9-letniej La Pezi. Przypomnijmy - ta para triumfowała także w piątkowym konkursie zaliczanym do Longines Rankings.
— W rozgrywce nie chciałem odpuszczać, bo nigdy nie wiadomo, błąd zawsze może się przytrafić w takich przejazdach, także starałem się jechać dosyć szybko, może nie na maksimum, ale jednak podjąłem ryzyko. W Biskupcu zawsze jest bardzo miło, uwielbiamy tu przyjeżdżać. Znamy się z właścicielami ośrodka i jesteśmy pełni podziwu w jaki sposób się rozwijają, bo z roku na rok warunki są coraz lepsze – mówił zwycięzca, który jako jedyny pokonał finałowy tor bezbłędnie.
Jego rywale, jadący przed nim i po nim, jeździli bardzo szybko, co dziś przypłacili drobnymi błędami. Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Litwy – Andrius Petrovas na koniu Just Kannan, a Top 3 zamknął Kamil Grzelczyk dosiadający wałacha Mister Dr Heigl.
Konkurs Małej Rundy, o puchar Arkadiusza Dobka, wójta Gminy Biskupiec, wygrała 12-letnia Paulina Słoniec na Die Kleine Lady. Druga była Anna Stasiak na klaczy Con Cordia, a trzecie Litwin Andrius Petrovas na koniu Jabella.
W finałowym konkursie rundy młodych koni sześcio- i siedmioletnich, o puchar BesPol, triumfowała klacz Ayleen D’Ive Z pod Wojciechem Wojciańcem. Na miejscu drugim uplasował się Litwin Matas Petraitis na Lando, a trzeci był Jakub Krzyżosiak na Corneto Plus-S.
W finale Elite Tour, o puchar Styropian Plus, najlepszy przejazd należał do Julii Mattson na Carmen S. Drugie miejsce zajęła Lena Czeszejko-Sochacka na Sonacie W, a trzecie reprezentantka Łotwy Aleksandra Zumente na klaczy Rigonda.
Zuzanna Ostańska
Biuro prasowe CSI Biskupiec


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5