Sprawcy kradzieży i włamania w rękach policjantów

2021-10-14 10:51:01 (ost. akt: 2021-10-14 10:53:34)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Trzy zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj mieszkańcy powiatu grudziądzkiego. Mężczyźni zostali zatrzymani w związku z przestępstwami, które popełnili na terenie gminy Biskupiec. Zgodnie z kodeksem karnym może im teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Nowomiejscy kryminalni ustalili sprawców trzech przestępstw, które miały miejsce w Podlasku, Biskupcu i Babalicach. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty dwóch kradzieży i kradzieży z włamaniem.
 
Pod koniec sierpnia br. z terenu nieogrodzonej posesji w Babalicach mężczyźni ukradli przyczepkę samochodową lekką a następnie dokonali włamania do blaszanego garażu w Biskupcu skąd ukradli 20 worków kleju budowlanego, 30 metrów przewodu elektrycznego, pustaki kominowe i inne elementy komina. Ci sami sprawcy dokonali później kradzieży w Podlasku, gdzie z terenu działki budowlanej zabrali sprężarkę jednofazową, przedłużacz, przewód miedziany, pompę do wody, torbę narzędziową z zawartością wierteł i wiertnic, wąż ogrodowy, rury PCV i giętarkę do zbrojenia. Pokrzywdzeni wycenili poniesione straty na kwotę blisko 5000 zł. Część z nich została odzyskana przez policjantów.
 
30 i 21- letni mieszkańcy powiatu grudziądzkiego za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym może im za to grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Nowe Miasto2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5