Gala cyrkowa Hecy i Bedekusa

2021-09-20 18:11:32 (ost. akt: 2021-09-20 18:18:25)
Imprezie towarzyszyła wystawa pamiątek cyrku Heca z Lipinek

Imprezie towarzyszyła wystawa pamiątek cyrku Heca z Lipinek

Autor zdjęcia: Przemysław Majchrzak

Grupy Cyrkowe Heca z Lipinek i Bedekus z Brodnicy wspólnie obchodziły znaczące rocznice. Heca istnieje już 25 lat, natomiast Bedekus obchodzi 18 urodziny.
W amfiteatrze Gminnego Ośrodka Kultury, odbyła się impreza rocznicowa grup cyrkowych ze spektaklem zatytułowanym„Podróż w nieznane”. Organizatorzy przedsięwzięcia zaproponowali publiczności blok pt. Wspomnień czas, czyli pokaz zdjęć i filmów związanych z działalnością zespołów. Był także pokaz ogniowy, który zrobił duże wrażenie na widzach.
Przypomnijmy, że Ewa Dembek z Lipinek, w 1996 roku, założyła pierwszą w Polsce dziecięco – młodzieżową grupę cyrkową. Jak zaznaczają znajomi i przyjaciele nieżyjącej już animatorki sztuki cyrkowej wśród dzieci i młodzieży, wówczas rozpoczęła niezwykłą podróż, w którą zabrała setki młodych osób. Przygoda ta trwa do dziś, zmienia kierunki i przybiera różne formy, nadal zaskakuje stawiając na drodze nowe wyzwania. A właśnie spektakl „Podróż w nieznane” ukazuje długą drogę , jaką przebyły grupy cyrkowe Heca z Lipinek oraz Bedekus z Brodnicy, aby znaleźć się w tym miejscu, w którym są dzisiaj. Podchodzą oni z nadzieją i optymizmem, kontynuując niegdyś rozpoczętą wędrówkę, którą koordynuje teraz Barbara Szram z Łąkorza.
Wśród składających gratulacje był Jerzy Czapliński, wicestarosta nowomiejski, który przekazał drobny sprzęt dla młodych cyrkowców. Również prywatnie, wraz z żoną Justyną, darowali grupie monocykl. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5