Ciekawe prelekcje i finał konkursu foto

2021-09-15 15:06:45 (ost. akt: 2021-09-15 15:17:43)
Po wręczeniu konkursowych nagród w Muzeum Lokalnym

Po wręczeniu konkursowych nagród w Muzeum Lokalnym

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Łąkorzu zorganizowano spotkania z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa. Podsumowano też konkurs fotograficzny pod patronatem „Gazety Nowomiejskiej”.
We wnętrzu zabytkowego wiatraka odbyła się prelekcja, która wygłosił Zdzisław Przyborowski, właściciel Młyna w Rynku. potem rozpoczęła się kolejna pogadanka w wykonaniu Agnieszki Janiszewskiej. Jest ona dwukrotną zwyciężczynią Festiwalu Chleba Ziemi Lubawskiej. Mówiła o historycznych aspektach „drogi” od mąki do chleba. Jednak na ten punkt imprezy w Łąkorzu zapewne najbardziej oczekiwali uczestnicy konkursu fotograficznego „Motyle leśne i owady”. Było to podsumowanie zmagań z aparatem foto w poszukiwaniu motyli i innych owadów leśnych. Do organizatorów spłynęła duża ilość prac i jury miało twardy orzech do zgryzienia. Pierwsze miejsce jurorzy przyznało Michalinie Cherkowskiej (167 pkt), druga nagroda powędrowała do Anny Jankowskiej (164 pkt) i trzecie miejsce przypadło Kamilowi Karbowskiemu (163 pkt). Wyróżniono Joannę Golmanowską (154 pkt). Podsumowaniu konkursu towarzyszyło otwarcie wystawy zdjęć we wnętrzu Muzeum Lokalnym Ziemi Lubawskiej.
Konkursowi patronowała "Gazeta Nowomiejska", a współorganizatorem przedsięwzięcia było Nadleśnictwo Jamy.
Jan Ostrowski, kustosz muzeum zaprasza wszystkich zainteresowanych do oglądania wystawy i zwiedzania muzeum, po umówieniu telefonicznym (509 980 320). ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5