Protest mieszkańców na drodze wojewódzkiej 538

2021-06-22 20:33:38 (ost. akt: 2021-06-22 20:38:51)
Migawka z protestu w Biskupcu

Migawka z protestu w Biskupcu

Autor zdjęcia: Nadesłane

W centrum Biskupca (powiat nowomiejski) protestowali mieszkańcy, którzy maja dość pędzących aut drogą wojewódzką 538. Jest niebezpiecznie, a na skutek dużych drgań, może dojść do pęknięć budynków.
Mieszkańcy Biskupca zmagają się ze stresem w swoich domach. Pędzące z nadmierną prędkością samochody ciężarowe blisko ich budynków sprawiają, że w pomieszczeniach drżą naczynia oraz ściany. Protestujący w miniony poniedziałek mieszkańcy domagają się ograniczenia prędkości z obowiązujących 50 do 40 kilometrów na godzinę. Chcą, by w miejscowości stanął fotoradar, który byłby „batem” na kierowców łamiących przepisy. Trzecim postulatem skierowanym do Arkadiusza Dobka, wójta gminy, a także Zbigniewa Ziejewskiego, posła na Sejm RP jest wybudowanie ronda oraz skierowanie ruchu na ulicę Wolności, Sztynwałdzką aż do wiejskiego targowiska.

Proponowana zmiana organizacji ruchu ma moje pełne poparcie. Po 7 lipca zostanie zorganizowane spotkanie z marszałkiem województwa warmińsko – mazurskiego oraz dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie i starostą powiatu nowomiejskiego. Będą też oraz wszyscy wójtowie gmin powiatu nowomiejskiego. Wstępne rozmowy moje, marszałka, starosty oraz wójta gminy Biskupiec odbyły się w zeszłym tygodniu. Szczegółowe rozwiązania zostaną opracowane po spotkaniu 7 lipca. Efekty tych rozmów zostaną przekazane mieszkańcom – powiedział poseł Zbigniew Ziejewski.

Kolejnym niezwykle ważnym wątkiem, omówionym podczas protestu, była rozmowa na temat przebudowy drogi wojewódzkiej 538 na terenie gminy Biskupiec. Droga ciągnąca się od Wawrowic do Wielkiej Tymawy od lat znajduje się w fatalnym stanie, jest nierówna i usiana dziurami. Jednym z powodów tak dużego zużycia nawierzchni jest rosnąca liczba samochodów ciężarowych, poruszających się w kierunku autostrady A1. Mieszkańcy powiatu nowomiejskiego niejednokrotnie tracili ogumienie, bądź uszkadzali podwozia najeżdżając na dziury w drodze.

Poseł Zbigniew Ziejewski jest przekonany, że remont drogi wojewódzkiej 538 w powiatach nowomiejskim, działdowskim oraz nidzickim jest jego priorytetem. Poseł Ziejewski wielokrotnie spotykał się z Gustawem Markiem Brzezinem, marszałkiem województwa, aby nakłonić Samorząd Województwa do remontu tego ważnego ciągu komunikacyjnego.
Teraz mogę przekazać dobre wiadomości dla mieszkańców naszego regionu. Droga wojewódzka 538 prawdopodobnie zostanie wpisana do strategii województwa na lata 2021 - 2027. Pozyskane środki, między innymi z funduszy unijnych, pozwolą na remont drogi w najbliższych siedmiu latach. Według informacji Urzędu Marszałkowskiego całkowity koszt remontu tej drogi opiewa na około 400 milionów złotych – dodał poseł Zbigniew Ziejewski. Opr. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5