Sanktuarium w Wardęgowie pełne pielgrzymów

2021-05-25 00:07:59(ost. akt: 2021-05-25 00:18:51)
Błogosławieństwo najmłodszych przez biskupa Józefa

Błogosławieństwo najmłodszych przez biskupa Józefa

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Poniedziałek był pierwszym dniem odpustu Matki Bożej Wardęgowskiej. Sumę odpustową, późnym popołudniem, odprawił w koncelebrze kapłanów biskup Józef Szamocki z Torunia. Plac przed kaplicą zapełniony był wiernymi.
Pierwsza msza odpustowa odprawiona została już wczesnym przedpołudniem. Była to ofiara dziękczynna za opiekę Matki Bożej w czasie pandemii. Podczas kazania na sumie, biskup Józef Szamocki podkreślił, że cudowne miejsce, jakim jest wardęgowskie sanktuarium, z roku na rok pięknieje. Dodał, że jest to zasługa parafian, którzy troszczą się o miejsce objawień. Duchowny również wyraził opinię, że Wardęgowo, do którego przybywają liczni pielgrzymi, można porównać do innych znanych w świecie sanktuariów maryjnych.
Po mszy świętej ruszyła tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kaplicy i polowego ołtarza. Na koniec uroczystości biskup Józef zaprosił najmłodszych pielgrzymów do błogosławieństwa. Chętnych nie brakowało. O północy odprawiono mszę świętą w intencji trudnych spraw w rodzinach.
We wtorek, 25 maja, o godz. 9, odbędzie się msza dla rolników, a o godz. 11 suma odpustowa. Na godz. 17 zaplanowano mszę dla rodzin z małymi dziećmi i dla młodych małżeństw. ul


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5