Zlot motocyklowy przed wardęgowskim odpustem

2021-05-24 00:26:21(ost. akt: 2021-05-24 00:31:58)
Święcenie jednośladów i ich kierowców w Wardęgowie

Święcenie jednośladów i ich kierowców w Wardęgowie

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W poniedziałek, 24 maja, w Wardęgowie rozpocznie się dwudniowy odpust Matki Bożej Wardęgowskiej. Przedodpustową tradycją w sanktuarium w Wardęgowie są zloty motocyklowe i taki odbył się w niedzielę.
Jednoślady przejechały trasą z Ostrowitego, przez Osetno, Łąkorek, Łąkorz, Biskupiec, Gaj, Lipinki, by zameldować się przy kaplicy w Wardęgowie. Na plac przed kaplicą, zjechało około 250 motocyklistów, którzy wysłuchali polowej mszy świętej, którą odprawili ks. Michał Napierała, proboszcz parafii w Ostrowitem i jednocześnie kustosz sanktuarium wardęgowskiego oraz ks. Maciej Górka, proboszcz z Lipinek i diecezjalny kapelan motocyklistów. Po mszy, ks. kustosz pobłogosławił kierowcom jednośladów i poświęcił przybyłych i ich maszyny. Życzył, by sezon motocyklowy, który się rozpoczął był bezwypadkowy i bezpieczny.

Główny odpust rozpocznie się w poniedziałek, 24 maja, mszą świętą o godz. 10 za opiekę Matki Bożej podczas pandemii. O godz. 17 odprawiona będzie suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa Wiesława Śmigla z Torunia. O godz. 24 rozpocznie się msza w intencji trudnych spraw w rodzinach. We wtorek, 25 maja, o godz. 9 odbędzie się msza dla rolników, a o godz. 11 suma odpustowa. Na godz. 17 zaplanowano mszę dla rodzin z małymi dziećmi i dla młodych małżeństw. ul


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5