Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

2021-02-28 12:53:06 (ost. akt: 2021-02-28 13:07:16)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Prędkość – nadmierna i przekroczona ponad dozwoloną jest najczęstszą przyczyną najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego nowomiejscy policjanci regularnie prowadzą kontrole prędkości osiąganych przez kierowców. W Bielicach kierowca stracił prawo jazdy z powodu rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym.
Funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego, w ramach codziennej służby prowadzą pomiary prędkości na terenie całego naszego powiatu. Patrol ogniwa ruchu drogowego prowadził pomiar prędkości w Bielicach, w miejscu, które było wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń jako miejsce w którym właśnie prędkość jest przekraczana. Policyjny pomiar wskazał, że kierujący volkswagenem passatem przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. 38-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego został zatrzymany przez policjantów, którzy zatrzymali mu prawo jazdy, został on także ukarany mandatem karnym oraz wzbogacił się o 10 punktów karnych.
 
Fakty w pigułce
*W minionym 2020 roku nowomiejscy policjanci ujawnili 6021 wykroczeń przeciwko bezpieczeństwo w komunikacji, aż 3819 przypadków dotyczyło przekroczenia prędkości.
*W 43 przypadkach, były to przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Dla właśnie tylu kierowców skończyło się to zatrzymaniem uprawnień do kierowania na okres co najmniej 3 miesięcy.

 
Pamiętajmy:
*Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

*Im większa prędkość pojazdu tym:
- gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji,
- mniejsza przyczepności opon do nawierzchni,
- dużo większa energia zderzenia z innym pojazdem lub stałą przeszkodą i tragiczniejsze skutki dla kierowcy, pasażerów oraz osób postronnych.

KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5