Warto wybrać się do Łąkorza i przenieść się w lata 60. [ZDJĘCIA]

2020-07-06 11:49:01(ost. akt: 2020-07-06 12:55:54)
Jan Ostrowski zaprasza mieszkańców powiatu nowomiejskiego i gości do muzeum

Jan Ostrowski zaprasza mieszkańców powiatu nowomiejskiego i gości do muzeum

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

W Muzeum Lokalnym Ziemi Lubawskiej w Łąkorzu otwarto wystawę "Lata 1960-te". Jest okazja do przeniesienia się w czasie. Ekspozycję można oglądać przez wakacje.
Wraz z nadejściem wakacji, Jan Ostrowski – kustosz Muzeum Lokalnego w Łąkorzu, zaprosił na otwarcie wystawy „Lata 1960-te”.

Dzięki wystawie, zorganizowanej w pomieszczeniach zabytkowej chaty, można przenieść się do lat 60 – tych minionego wieku. Ekspozycja podzielona jest na kilka działów np. moda, elektronika czy rolnictwo. Jest stara lodówka czy telewizor i radia, zegary i telefony, gramofony z płytami, sprzęt agd. Można oglądać meble z tamtych czasów, urządzenia kuchenne i naczynia. Na stołach wyłożono stare gazety czy ubrania. Ciekawym eksponatem jest maszyna dziewiarska, której działanie zaprezentowała Irena Jaroszewska z Biskupca, która kiedyś na takiej pracowała.

— Przyjechaliśmy z żoną z Kwidzyna, ale korzenie mam w Łąkorzu. Tu spędziłem lata dzieciństwa, od 1950 do 1958 roku. Przyjeżdzam do Łąkorza co jakiś czas. Mam tu rodzinę, kuzyn tu mieszka. Zawszę chętnie oglądam ciekawe wystawy, które organizuje pan Jan — powiedział Ryszard Wodzisławski, obecny na otwarciu ekspozycji.

Warto więc zajrzeć do Muzeum Lokalnego Ziemi Lubawskiej w Łąkorzu. Jan Ostrowski zaprasza mieszkańców powiatu nowomiejskiego i turystów, którzy pojawią się na naszych terenach. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę - tel. 509 980 320.
Grażyna Jonowska


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5