Niezwykła moc zwykłego czytania - spotkanie w Biskupcu

2020-01-19 10:03:44 (ost. akt: 2020-01-19 10:06:51)
Pani Iwona opowiadała o swojej najnowszej książce

Pani Iwona opowiadała o swojej najnowszej książce

Autor zdjęcia: Justyna Roznowska

Tuż po Nowym Roku w bibliotece szkolnej w Biskupcu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, odbyło się spotkanie autorskie z Iwoną Zyskowską, autorką książek dla dzieci.
Pani Iwona nie jest osobą obcą dla naszych uczniów ponieważ gościła już w naszej szkole, więc koordynatorka nie musiała jej przedstawiać. Podczas spotkania autorka opowiedziała uczniom o swojej nowej książce pt. „Alfabetyczne historyjki” oraz przeczytała jej fragmenty. Następnie wciągnęła młodego czytelnika do dyskusji na temat książki oraz historii jej powstawania. Chcąc udowodnić uczniom jaki mają zakres oraz możliwości w przyswajaniu informacji wykonała doświadczenie z muszelkami, solą i wodą. Muszelki to wiedza szczegółowa, natomiast umieszczenie ich w słoju z wodą, piaskiem i solą może symbolizować szerszy kontekst wiedzy ogólnej. Wynika z tego, że wartość czytania jest nieprzeceniona ponieważ otwiera nam drogę do wykształcenia.

Zofia Jośko SP Biskupiec
Pani Iwona opowiadała o swojej najnowszej książce

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5