Jan Paweł II od dwudziestu lat patronuje szkole w Łąkorzu

2019-04-04 14:55:51 (ost. akt: 2019-04-04 15:54:39)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Społeczność i przyjaciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkorzu świętowali wyjątkową rocznicę. Dwadzieścia lat temu placówce zostało nadane imię polskiego świętego.
Szkoła Podstawowa w Łąkorzu powstała przynajmniej w 1866 roku. Przeszła różne koleje losu i pamięta życie kolejnych pokoleń mieszkańców Łąkorza i okolic. Blisko trzydzieści lat temu rozpoczęto jej rozbudowę, a w 1999 roku zadecydowano, że patronem zostanie ówcześny papież Jan Paweł II.

W tym roku nadeszła dwudziesta rocznica tego wydarzenia. Jej obchody rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Mikołaja w Łąkorzu, którą celebrował bp Wiesław Śmigiel. Następnie brać szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi przeszła do szkoły na uroczysty apel.

Katarzyna Wrzosek-Sudoł, dyrektor szkoły przedstawiła zarys dziejów placówki oraz szereg osiągnięć jej uczniów. W ostatnim czasie wyjątkowo wyróżniają się Sylwia Tryniszewska i Kamil Szram, którzy z sukcesami biorą udział w olimpiadach przedmiotowych.

Głos zabrał Arkadiusz Dobek, wójt gminy Biskupiec, który odniósł się do wielkości patrona szkoły i źródła inspiracji dla uczniów i pracowników. Nad całą uroczystością przyświecało motto "Ideały są jak gwiazdy: jeśli nie można ich dosięgnąć, to należy się nimi kierować". Wójt wraz z Kazimierzem Zalewskim, przewodniczącym Rady Gminy przekazali także upominek na ręce dyrektor. Tak samo postąpili przedstawiciele wielu instytucji i organizacji: samorządowcy, dyrektorzy szkół z gminy Biskupiec, przedstawicielki kuratorium oświaty, łąkorskiego Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej, Muzeum Lokalnego w Łąkorzu oraz Koła Łowieckiego "Pełnia", które często współpracuje ze szkołą.

Społeczność szkolna złożyła również podziękowania przedsiębiorcom i rodzicom z terenu Łąkorza, którzy wspierają działalność placówki. Podziękowania i gorące oklaski trafiły także do Bożeny Malinowskiej, wieloletniej dyrektor placówki.

Następnie odbyła się część artystyczna, urozmaicona piosenkami oraz występem uczniów, którzy zaprezentowali poloneza. Ks. Wojciech Badach wraz z biskupem, wicestarostą Jerzym Czaplińskim i dyrekcją nagrodził uczniów biorących udział w konkursach plastycznym, multimedialnym oraz wiedzy o pontyfikacie i życiorysie Jana Pawła II.

Nad całą uroczystością przyświecała poświęcona tego dnia relikwia: fragment szaty św. Jana Pawła II, którą z okazji czterdziestolecia pracy pedagogicznej ufundowała Alina Martko z łąkorskiej szkoły.

Po apelu lokalne KGW zaprosiło uczestników na poczęstunek do Wiejskiego Domu Kultury w Łąkorzu.

mzalCzytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marek #2710259 | 185.129.*.* 6 kwi 2019 06:50

    Dziś huczne obchody, jutro ,strajk. Jan Paweł II by nie strajkował Wierni jego tradycji, opamiętajcie się.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5