Nowe volvo na jubileusz 95-lecia jednostki OSP w Łąkorzu

2018-10-07 13:26:32 (ost. akt: 2018-10-07 18:21:28)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Strażacy ochotnicy z Łąkorza świętowali jubileusz 95-lecia powstania jednostki. Rocznicę połączono z przekazaniem druhom nowego wozu bojowego volvo.
Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w miejscowym kościele parafialnym, po czym wszyscy udali się pod remizę OSP.

Na uroczystość zjechało wielu znamienitych gości — samorządowców, przedstawicieli komendy wojewódzkiej PSP, okolicznych ochotniczych straży, licznie przybyli mieszkańcy. W komplecie stawili się druhowie jednostki jubilatki z Zygmuntem Żuchlińskim, naczelnikiem jednostki i Markiem Szychowskim, prezesem OSP w Łąkorzu na czele.

Krótką historię łąkorskich pożarników przedstawił prezes jednostki, który już na początku zaznaczył, że przez wzniosłą uroczystość, obecni druhowie chcą podziękować tym, którzy jednostkę założyli, modernizowali i poświęcali swój czas rezygnując z wielu zajęć, by nieść pomoc innym, kierując się przesłaniem „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Historycznym momentem dla jednostki było przekazanie nowego średniego samochodu gaśniczego volvo, który został zakupiony ze środków WFOŚiGW oraz gminy Biskupiec.

Szefom zarządu jednostki złożono życzenia i gratulacje oraz upominki. Goście przy tym nie szczędzili słów uznania dla druhów ochotników.
Po części oficjalnej odbyło się spotkanie integracyjne w wiejskim domu kultury. ul2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5