Tak czy nie dla władzy: trzy pytania do Arkadiusza Dobka, wójta gminy Biskupiec

2017-06-02 15:07:29(ost. akt: 2017-06-02 15:15:41)
Wójt gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek po środku.

Wójt gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek po środku.

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Gazecie Olsztyńskiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami.
Do końca tego roku można brać udział w plebiscycie “Tak czy nie dla władzy 2017”. Zapraszamy do oceniania lokalnych samorządowców: burmistrza, wójtów, starostów, radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Wystarczy wysłać SMS o treści TAK lub NIE z przypisanym numerem polityka na numer 7248. Koszt SMS-a to 2,46 zł brutto. Pełna lista samorządowców na stronie nowe miasto.wm.pl. Co jakiś czas zespół “Gazety Nowomiejskiej” rozmawia z jednym z lokalnych samorządowców. Tym razem zadaliśmy trzy pytania Arkadiuszowi Dobkowi, wójtowi największej gminy wiejskiej w powiecie nowomiejskim.


Najważniejsza inwestycja w tym roku, którą realizuje gmina Biskupiec?
— Mamy kilka projektów o podobnej wartości, ale najważniejsza jest budowa budynków komunalnych w Biskupcu. W tym roku powstanie pierwszy z nich. Łącznie oddamy do użytku 16 mieszkań.

Z jakimi problemami przychodzą mieszkańcy gminy?
— Tematów jest tak wiele jak mieszkańców. Na pierwszy plan wychodzą jednak kwestie drogownictwa, które pojawiają się zwłaszcza w okresie pozimowym. Staramy się na bieżąco wszystko utwardzać, ale sygnały od mieszkańców zawsze są pomocne.

Długofalowy cel, jaki stawia przed sobą gmina Biskupiec?

— Kluczowy dla nas jest niedawno rozpoczęty program modernizacji drogi wojewódzkiej nr 538, która łączy nas z Grudziądzem i dalej autostradą A1. Partycypujemy w kosztach, dzięki którym powstaną ciągi pieszo-rowerowe, zwłaszcza na bardzo ruchliwym i niebezpiecznym odcinku od Fitowa do skrzyżowania w Bielicach. Dzięki modernizacjom i oddaniu do użytku w grudniu zeszłego roku nowego mostu w Słupnicy otwieramy się na świat i chcemy to wykorzystać do ściągnięcia przedsiębiorstw do gminy Biskupiec.


Dziękuję za rozmowę.

mzal


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5