Jak być bezpiecznym nad wodą, na drodze, a także w domu?

2015-07-16 13:00:00(ost. akt: 2015-07-15 15:39:38)
Policjanci z wizytą w przedszkolu "Słoneczko"

Policjanci z wizytą w przedszkolu "Słoneczko"

Autor zdjęcia: Arch. KPP Nowe Miasto

Policjantka zajmująca się prewencją kryminalną wraz z dzielnicowym spotkali się z dziećmi z Przedszkola „Słoneczko” w Biskupcu. Podczas tego spotkania przeprowadzono pogadanki z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji i bezpiecznych zachowań na drodze.
Policjantka z nowomiejskiej komendy zajmująca się profilaktyką dzieci i młodzieży wraz z dzielnicowym z Rewiru Dzielnicowych w Biskupcu przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z dziećmi uczęszczającymi do Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w Biskupcu. Głównym tematem rozmowy z dziećmi było ich bezpieczeństwo w trakcie trwających wakacji.

Prowadzący spotkanie przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznych zabaw nad wodą, w tym zakazie kąpieli na niestrzeżonych akwenach wodnych lub bez opieki osób dorosłych oraz o obowiązku używania przez nich kapoków i kamizelek pływając na sprzętach wodnych. Podczas spotkania policjanci poruszyli również temat bezpiecznego zachowania na drodze i podczas zabawy na świeżym powietrzu. Mali słuchacze dowiedzieli się także jak należy bezpiecznie postępować kiedy zostają sami w domu.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i znakomicie radziły sobie z odpowiedziami na pytania prowadzących spotkanie.

Na koniec spotkania policjanci wręczyli dzieciom zawieszki odblaskowe, które mają zwiększyć ich widoczność i poprawić bezpieczeństwo na drodze. Maluchy miały także możliwość odciśnięcia swoich odcisków palców w specjalnie dla nich przygotowanych "Paszportach do bezpiecznych wakacji".

KPP Nowe Miasto2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5