Ulepszona plaża i boisko do siatkówki w Łąkorzu

2015-07-08 15:04:52(ost. akt: 2015-07-08 15:31:27)

Autor zdjęcia: Daniel Zdanowski

Rozpoczęły się wakacje i coraz więcej osób spędza czas nad naszymi pięknymi jeziorami. W ostatni piątek, 3 lipca, w Łąkorzu odbyło się otwarcie boiska do siatkówki plażowej nad miejscowym jeziorem.
Boisko powstało dzięki inicjatywie młodzieży, a konkretnie grupy nieformalnej "Młodzieżowa Rada Łąkorza". Lider grupy, Daniel Zdanowski, napisał projekt do odpowiedniego programu. Grupa jest jednym z 96 wnioskodawców, które otrzymały dofinansowanie w naszym województwie (ogółem zgłoszono prawie 350 projektów).

W projekcie zawarta jest nie tylko budowa boiska, ale także trwająca przez całe wakacje "Łąkorska Liga Siatkówki Plażowej". Pierwszy etap projektu już zakończony. We wspomniany piątek odbył się mecz otwarcia: Młodzieżowa Rada Łąkorza vs. Reszta Świata, który zakończył się wynikiem 3:0 dla tych pierwszych.

W trakcie meczu rozpalono także ognisko, nad którym blisko 100 osób, które pojawiły się podczas otwarcia, mogło usmażyć kiełbaski. Na otwarcie przybyli: Wójt Gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek, Sołtys Łąkorza Stanisław Jędrzejewski, Radny Jerzy Czapliński i Jan Ostrowski, który wręczył młodzieży list gratulacyjny od Stowarzyszenia Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego w Łąkorzu.

Przy okazji budowy boiska młodzież zadbała także o ulepszenie plaży. Teraz plaża nad Jeziorem Łąkorz zachęca do odwiedzin i wypoczynku na łonie natury. Nad projektem pracują: Daniel Zdanowski, Dominik Pisarski, Gniewosław Pisarski, Bartłomiej Wrzosek oraz Mateusz Czapliński.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: dz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #1771446 | 83.28.*.* 8 lip 2015 22:07

    a kiedy sie odbywa liga siatkowki?? w soboty niedziele?? bo w naszym regionie jest duzo osob do rywalizacji tylko brakuje info jesli mozna by bylo podac jakies informacje bylbym wdzieczny pozdrawiam

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5