Gęsia Chata sposobem na sukces

2015-07-02 15:19:22(ost. akt: 2015-07-02 15:31:49)
Degustacja na na tarasach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie

Degustacja na na tarasach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie

Autor zdjęcia: Nadesłane

Laureatem ogólnopolskiego konkursu Sposób na Sukces zostało Iławskie Stowarzyszenie Producentów Gęsi, które ma siedzibę w Szwarcenowie. Nagrodę przyznano za nowatorskie działania związane z promocją gęsiny i utworzenie sklepu Gęsia Chata w Iławie.
Nagrody przyznano już piętnasty raz za najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego.

Krystyna Ziejewska, prezes Iławskiego Stowarzyszenia Producentów Gęsi wyjaśnia, że w tegorocznej edycji jury spośród 62 zgłoszonych przedsięwzięć wyłoniło 12 laureatów, wśród nich Iławskie Stowarzyszenie Producentów Gęsi.
Nagroda została nam przyznana za utworzenie Grupy Producentów Rolnych Marpol, nowatorskie działania związane z promocją gęsiny, które kontynuujemy od 12 lat i utworzenie w Iławie sklepu Gęsia Chata, gdzie prowadzimy sprzedaż wyjątkowych, doskonałej jakości wyrobów z gęsiny i nie tylko — mówi Krystyna Ziejewska.

Samo wręczenie nagród laureatom miało miejsce w Pałacu Prezydenckim w Warszawie podczas uroczystej gali. Statuetki i nagrody z rąk Zofii Szalczyk, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Bernarda Muchy, dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie odebrali Krystyna Ziejewska i wiceprezes iławskiego stowarzyszenia Leszek Gromelski. Warto dodać, że w wyjeździe towarzyszył im Arkadiusz Dobek, wójt gminy Biskupiec.

Po części oficjalnej laureaci, a wśród nich sklep Gęsia Chata, na tarasach pałacu prezentowali swoje wyroby. Stoisko iławskiego stowarzyszenia było oblegane i smakołyki szybko znikały ze stołu.
Warto wspomnieć, że w ofercie sklepu na iławskiej ulicy Gdańskiej są takie specjały jak „sztandarowy” półgęsek wędzony, kiełbasa mazurska i sucha z gęsiną, pasztety z owocami robione z półproduktów na miejscu, mus z wątróbek, pierogi z gęsiną i inne. Ponadto, jak informuje pani prezes Ziejewska, w Gęsiej Chacie (która posiada też certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego Warmii i Mazur oraz Powiśla) można otrzymać domowe wędliny drobiowe i wieprzowe, a także tradycyjne przetwory. ul


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5