Złote medale należały się wszystkim

2015-06-21 23:21:14(ost. akt: 2015-06-21 23:27:43)
Na trasie Biskupiec-Lipinki

Na trasie Biskupiec-Lipinki

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Niedzielnym wydarzeniem w Biskupcu Pomorskim był „Bieg uliczny o puchar wójta gminy Biskupiec”. Zapoczątkowana w ubiegłym roku impreza sportowo-rekreacyjna jest kontynuowana.
Okazję do rekreacyjnego pobiegania mieli wszyscy — od najmłodszych, do wyczynowo uprawiających bieganie długodystansowe. Właśnie taka grupa zmagała się na dystansie 10 kilometrów. Czołówkę od początku stanowili dwaj biegacze — Mariusz Pawłowski i Karol Kaliś, których sklasyfikowano potem na mecie, na pierwszej pozycji ex aequo. Drugi był Jarosław Laskowski, a trzeci Piotr Patalon. W kategorii kobiet zwyciężyła Dorota Wrońska, druga była Bożena Lulińska. Wszyscy, nawet ci którzy przebiegli symboliczny dystans otrzymywali medale od Arkadiusza Dobka, wójta biskupieckiej gminy.

Imprezie biegowej towarzyszył festyn, przy i wewnątrz Gminnego Ośrodka Kultury, z wieloma atrakcjami.
Marzena Gapska, dyrektorka Zespołu szkół w Bielicach, prowadząca z mikrofonem imprezę biegową, wyjaśnia że festyn wiąże się z podsumowaniem drugiego roku działań w ramach Szkół Promujących Zdrowie.

Warto wspomnieć również o strażakach ochotnikach z jednostek gminy Biskupiec, którzy zabezpieczali imprezę, a druhowie z samego Biskupca przygotowali doskonałą (jak zwykle) grochówkę, którą częstowali za darmo.

Więcej o biegu w Biskupcu znajdzie się na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. NIKO #1766163 | 83.24.*.* 1 lip 2015 13:22

  DO ZARA - Czesc biegaczy niegla Bieg Nocny w Gdyni czesc nawet przyjechala prosto z Gdyni do Malego Biskupca by pobiegac , moze frekfenkcja nie byla wysoka , nawet z powodu Ciezkich warunkow . a to ze ktos zacheca do biegania i aktywnego uprawiania sportu trzeba szanowac ! co jeszcze prosze zobaczyc jakie byly wyniki ! nikt ponizej 55 minut nie dotarl na mete chociaz bylo bardzo ciezko ! moze fakt organizacja byla nie najgorsza , pogoda zrobila swoje i inne trerminy zawodow ! za rok znowu naepewno przyjade sie poscigac w Biskupcu !!! Brawa dla Wójta za checi organizacji takich zawodow ... bo w naszym regionie raczej sportu nikt nie promuje !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Zara #1765308 | 178.36.*.* 29 cze 2015 22:30

  Kro dał Ci prawo do pouczania innych?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Zara #1762148 | 83.24.*.* 24 cze 2015 22:07

   Jedyna taka impreza (z biegiem) w gminie Biskupiec i widać zbojkotowana z wiadomego powodu przez część mieszkańców. Uczestników naprawdę bardzo mało, a cel był szczytny. Dobrze, że chociaż na pikniku zdrowotnym dopisali uczestnicy. Dlaczego było tak mało dzieci. Szkoły podstawowe powinny swoich uczniów zachęcać do udziału w takich biegach, by odciągnąć dzieci od komputerów. Najbardziej rzucał się brak nauczycieli ze szkoły podstawowej w Biskupcu. (była chyba tylko jedna pani). Ich uczniowie pewnie by się ucieszyli gdyby im pokibicowali w czasie biegu. Jest to chyba jednak pokłosie chorej nieżyczliwości, dziwnej zazdrości i rywalizacji. Jak widać tzw. elity czyli wykształceni ludzie naszej gminy, miast być przykładem zaangażowania w życie naszej gminy pokazują jak się nie powinno zachowywać. Wiem, że część nie mogła. Rozumiem to, ale nie było ich praktycznie wcale. Szkoda. Można mieć różne zdania konstruktywnie się spierać, ale są idee, które powinny łączyć, być ponad podziałami, a tu wychodzi, że wiedza i wykształcenie nie wiele mają wspólnego z mądrością. Przykre to bardzo. Nauczyciel to nie powinien być tylko zawód to powołanie. To, że nie było przeciwników politycznych obecnego wójta tego można było się spodziewać. Chociaż chylę czoła przed byłą sekretarz i pełniącą obowiązki wójta Panią Krystyną Chylińską, była, czynnie uczestniczyła mimo, że ona była najbliższą współpracowniczką zmarłego wójta i mogłaby się (z wiadomych powodów) najbardziej obrazić. Pokazała klasę jak powinien się zachować mądry człowiek i do tego świetnie bawiła się ze swoim wnukiem. Pozdrowienia Pani Krysiu i samych przyjemności na zasłużonej emeryturze.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5