Wycieczka do Olsztyńskiego Teatru Lalek

2015-06-09 12:00:00(ost. akt: 2015-06-08 18:51:14)
Na pamiątkowej fotografii przed olsztyńskim teatrem

Na pamiątkowej fotografii przed olsztyńskim teatrem

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

"Historia całkiem zwyczajna" — to tytuł spektaklu, na który wybrali się uczniowie nauczania specjalnego — indywidualnego z Zespołu Szkół w Bielicach oraz Zespołu Szkół w Jamielniku
Wyjazd do Olsztyna odbył się w ramach projektu „Przygoda z teatrem” napisanego przez panie: Annę Dzwoniarską i Ewę Bukowską — Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość” w Bielicach. Rzecz cała miała miejsce w Olsztyńskim Teatrze Lalek.

„Historia całkiem zwyczajna” Mariji Łado to spektakl wyreżyserowany przez Petra Nosálka, z muzyką Pavla Helebranda i ze scenografią Pavla Hubički w ramach Sceny dla Młodzieży i Dorosłych. „To pełna ciepła i uroku, metaforycznie przedstawiona historia pewnej współczesnej rodziny, postawionej przed trudnym wyborem. (…) Spektakl, mający charakter uniwersalnej opowieści o ludzkiej naturze, traktuje o podstawowych wartościach, codziennych wyborach przed jakimi życie stawia każdego człowieka. Uświadamia, ile razy dotyk rzeczywistości metafizycznej rozbija się o ludzką obojętność.”

Po zakończeniu przedstawienia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji teatralnej prowadzonej przez pana Tomasza Czaplarskiego. Młodzież dowiedziała się, jak powstaje przedstawienie, poznała wszystkie rodzaje lalek
(pacynki, kukiełki, marionetki i jawajki), odwiedziła pracownię plastyczną, w której powstają lalki, dekoracje i rekwizyty do spektakli. Obowiązkowym punktem wycieczki był oczywiście przystanek w restauracji Mc Donald’s.

Wyjazd mógł odbyć się dzięki realizacji zadania publicznego „Aktywizacja osób niepełnosprawnych” finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim w kwocie 1.150 zł.

ZS Bielice

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5