Matematyczne zmagania uczniów w Gminie Biskupiec

2015-05-30 12:27:55(ost. akt: 2015-05-30 12:34:10)
Na pamiątkowej fotografii po konkursie

Na pamiątkowej fotografii po konkursie

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej w Ostrowitem odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny „Liga zadaniowa” adresowany do uczniów klas V - VI szkoły podstawowej, którzy wykazują uzdolnienia matematyczne i są zainteresowani pogłębianiem wiedzy z zakresu matematyki.
Celem konkursu było: rozbudzanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań matematyką; rozwijanie samodzielnego, krytycznego i twórczego myślenia; wyrabianie umiejętności rozwiązywania nietypowych zadań i problemów matematycznych; poszerzanie wiedzy matematycznej; promowanie uczniów uzdolnionych matematycznie.

Udział w konkursie zgłosiło 6 szkół podstawowych naszej gminy: z Krotoszyn, Lipinek, Szwarcenowa, Ostrowitego, Łąkorza i Biskupca. Każdą ze szkół reprezentowało 2 uczniów. Uczestnicy konkursu mieli okazję sprawdzić i porównać swoje umiejętności i wiedzę matematyczną. Zmierzyli się z zestawem zadań tekstowych zamkniętych i otwartych. Piszący musieli wykazać się umiejętnością rozumienia czytanego tekstu, szybkiego i sprawnego liczenia, udzielania prawidłowych odpowiedzi, a przede wszystkim logicznym i twórczym myśleniem. Zadania rozwiązywali przez 60 minut. Najlepszymi okazali się:

Rozalia Paterek – SP Szwarcenowo – I miejsce
Filip Wiśniewski – SP Krotoszyny – II miejsce
Daria Michalik – SP Biskupiec – III miejsce

Wójt Gminy Biskupiec pan Arkadiusz Dobek wręczył zwycięzcom puchary, pan Edward Wyrostek - nagrody rzeczowe, a pan dyrektor Krzysztof Przybysz i pani Barbara Kołpacka - dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu oraz podziękowania dla nauczycieli.
Organizatorem i koordynatorem IV edycji konkursu była pani Barbara Kołpacka nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej w Ostrowitem, która serdecznie dziękuje sponsorom nagród:
Wójtowi Gminy Biskupiec panu Arkadiuszowi Dobek za ufundowanie pucharów, dyplomów i podziękowań,
Prezesowi Gospodarstwa Rolnego Rolpol Sp. z o.o. w Ostrowitem panu Edwardowi Wyrostek za pomoc finansową na zakup nagród,
oddziałowi PZU w Iławie za ufundowanie nagród rzeczowych dla laureatów konkursu,
miejscowym ofiarodawcom:
państwu Wioletcie i Romanowi Bernaciak i państwu Annie i Krzysztofowi Met, dzięki którym możliwy był poczęstunek dla dzieci, nauczycieli i zaproszonych gości.

Barbara Kołpacka SP Ostrowite

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5