Na hipodromie Ośrodka Jeździeckiego Trzy Podkowy zobaczymy mistrzowskie pary w skokach i konkursy szybkości zaprzęgów

2024-07-01 11:08:07(ost. akt: 2024-07-01 13:15:06)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Przed nami kolejna edycja Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich w skokach przez przeszkody i powożeniu, które odbędą się w Biskupcu w dniach od 11 do 14 lipca. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, warto więc skorzystać z okazji i obejrzeć czołówkę jeździecką z kraju i zagranicy. Oprócz jeźdźców zobaczymy konkursy szybkości zaprzęgów.
W tym roku zawody CSI2* 4Foulee Biskupiec uczczą pamięć srebrnego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Moskwie. Konkurs Grand Prix będzie nosić nazwę Memoriału Wiesława Hartmana. Wiesław „Eryś” Hartman, był czterokrotnym wicemistrzem Polski, wicemistrzem olimpijskim i jednym z najlepszych polskich skoczków przez przeszkody lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Był to człowiek, który przez całe życie poświęcony był swojej jeździeckiej pasji, wielki miłośnik koni, doskonały zawodnik i trener, jednocześnie nad wyraz ceniący rodzinę i przyjaciół. Swoje życie i karierę związał ze Stadem Ogierów w Kwidzynie i Klubem Nadwiślanin Kwidzyn, a w ostatnich latach życia również z Klubem Jeździeckim Lotar Biskupiec, gdzie trenuje jego syn – Sławomir Hartman. Aby upamiętnić postać tego wyjątkowego jeźdźca i trenera niedzielny konkurs Grand Prix podczas zawodów CSI2* 4Foulee Biskupiec będzie nosił miano Memoriału Wiesława Hartmana.
To wielki zaszczyt, że podczas CSI 4Foulee Biskupiec rozegrany zostanie Memoriał Wiesława Hartmana. Wszyscy wiedzą o jego wielu sukcesach na polskich i światowych hipodromach. Ja w kilku ostatnich latach miałam zaszczyt doświadczyć, jak wielkim był fachowcem, a przy tym przemiłym i dobrym człowiekiem – powiedziała Agnieszka Kwiatkowska, właścicielka Ośrodka Trzy Podkowy.

Zawody na hipodromie KJ Lotar Biskupiec rozegrane zostaną w dniach 11-14 lipca. Do udziału w imprezie zgłoszonych zostało 340 par z 8 krajów. Wśród zagranicznych gwiazd, które zapowiedziały swój udział, znajdują się: Niemiec Sven Gero Hünicke – zwycięzca Grand Prix zawodów w Vilamoura w Portugalii, najlepsza amazonka Grand Prix CSI2* w Łącku Laura Penele z Łotwy czy Estończyk Gunnar Klettenberg – czterokrotny uczestnik finału Pucharu Świata. Nie zabraknie także najlepszych Polaków, na czele z mistrzem kraju Tomaszem Miśkiewiczem oraz trzecim zawodnikiem rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego Jarosławem Skrzyczyńskim. Z krajowego Top Ten oglądać będziemy mogli też Dawida Skibę oraz Marka Lewickiego – zwycięzcę Grand Prix CSI2*w Biskupcu z roku 2022.
Współorganizatorami wydarzenia są Klub Jeździecki Lotar Biskupiec, ośrodek jeździecki Trzy Podkowy oraz Tarant Events.
Lokalizacja imprezy — KJ Lotar Biskupiec, Trzy Podkowy Hotel & Restauracja, ul. Wybudowanie 24, 13-340 Biskupiec. Wśród patronów medialnych imprezy jest „Gazeta Nowomiejska”

PROGRAM
Czwartek 11 lipca
13 – 20 – konkursy skoków przez przeszkody
Piątek 12 lipca
8 – 20 konkursy skoków przez przeszkody
Sobota 13 lipca
Od 8 konkursy skoków przez przeszkody
16.30 – Linodrób Speed Masters (zaliczany do światowego rankingu),
20 – konkurs szybkości zaprzęgów
Niedziela 14 lipca
od 8 konkursy skoków przez przeszkody
11 – Finał Średniej Rundy o Puchar Wójta Gminy Biskupiec
14 – Grand Prix Memoriał Wiesława Hartmana (zaliczany do światowego rankingu)
17 – konkurs szybkości zaprzęgów

Organizatorzy zastrzegają, że program wydarzenia może ulec zmianie.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5