Zostań mistrzem pieczenia tradycyjnego chleba

2024-06-20 00:59:42(ost. akt: 2024-06-20 01:07:20)
Archiwalne zdjęcie jednego z Festiwali Chleba w Łąkorzu

Archiwalne zdjęcie jednego z Festiwali Chleba w Łąkorzu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Przed nami już dziesiąta, jubileuszowa edycja Festiwalu Chleba Ziemi Lubawskiej, którego organizatorami są: Stowarzyszenie Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kulturowego oraz Muzeum Lokalne Ziemi Lubawskiej w Łąkorzu pod patronatem medialnym „Gazety Nowomiejskiej”.
Nieodłącznym elementem imprezy, która odbędzie się 7 lipca w łąkorskim muzeum, jest konkurs na najlepszy chleb. Uczestnicy konkursu powinni wykazać się znajomością przygotowania oryginalnych wypieków w oparciu o regionalne tradycje. W tym celu otrzymają po 5 kilogramów mąki pszennej lub żytniej, wyprodukowanej przez Młyn w Rynku, którą wykorzystają do wypieku chleba. Na konkurs przyjmowane będą tyko chleby, do wypieku których, wykorzystano wcześniej otrzymaną mąkę. W konkursie mogą wziąć udział amatorzy, a także zakłady piekarnicze. Oceniany będzie produkt. Każdy uczestnik może zgłosić jeden chleb. Chęć uczestnictwa w konkursie należy zgłosić telefonicznie pod numerem 509 980 320 lub mailowo - muzeumlokalne@op.pl do 26 czerwca 2024 roku, poprzez wypełnienie i dostarczenie karty zgłoszeniowej. Mąkę należy odebrać w dniu 29 czerwca 2024 roku w godz. 14 -16 w Muzeum Lokalnym Ziemi Lubawskiej w Łąkorzu lub w redakcji „Gazety Nowomiejskiej”.
Chleb należy dostarczyć w dniu 6 lipca od godziny13 do 15 do Muzeum Lokalnego Ziemi Lubawskiej w Łąkorzu. Wyniki oceny jury zostaną ogłoszone 7 lipca o godzinie 14 podczas X Festiwalu Chleba Ziemi Lubawskiej w muzeum w Łąkorzu. Partnerem festiwalu jest Młyn w Rynku oraz Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska, a patronat medialny sprawuje „Gazeta Nowomiejska”.
Uwaga! Chęć uczestnictwa należy zgłosić poprzez kartę dostępną pod adresem www.lgdziemialubawska.pl Następnie przesłać ją na adres muzeumlokalne@op.pl Zgłoszenie jest warunkiem otrzymania mąki.
ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5