Krotoszyny zabrały największy puchar do swojej remizy

2024-06-04 00:57:07(ost. akt: 2024-06-04 01:05:44)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Kolejne w powiecie nowomiejskim Zawody Sportowo Pożarnicze przeprowadzono na boisku w Bielicach. Do rywalizacji stanęły drużyny męskie i kobiece Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Biskupiec.
Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP, Komenda Powiatowa PSP, natomiast natomiast szczególną rolę organizacyjną imprezy powierzono zarządowi i ochotnikom z jednostki w Łąkorzu.
Na bielickim boisku, w konkurencji ćwiczenia bojowego i w sztafecie pożarniczej 7x50 metrów rywalizowało osiem drużyn męskich i dwie kobiece. Startujących druhów dopingowała liczna grupa kibiców, którzy przybyli z różnych miejscowości biskupieckiej gminy.
Zawody, dzięki sprawnej organizacji, przebiegły dość szybko i w podsumowaniu okazało się, że pierwsze miejsce w kategorii drużyn kobiecych zdobyło OSP w Wonnie. Drugą lokatę wywalczyły druhny z Lipinek. Z wielkimi emocjami oczekiwano na wyniki drużyn seniorskich. Miejsce na najwyższym podium zdobyła drużyna OSP w Krotoszynach, przed zespołem z OSP w Wonnie. Trzecie miejsce przypadło OSP w Biskupcu. Dalsze miejsca kolejno wywalczyli druhowie z Łąkorza, Osetna, Lipinek, Piotrowic i Sumina. Puchary i medale najlepszym wręczał Zbigniew Ziejewski, wiceminister Aktywów Państwowych, Arkadiusz Dobek, wójt gminy Biskupiec i bryg Krzysztof Szałkowski, komendant PSP w Nowym Mieście, a także dh Andrzej Ochlak, prezes powiatowego ZOSP RP.
Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów miała miejsce krótka sentymentalna uroczystość. Po 18 latach, z funkcji komendanta gminnego zrezygnował dh Grzegorz Dembek. Od 2006 roku pełnił jakże ważną funkcję w biskupieckim Oddziale Gminnego ZOSP RP. Dziękując za lata odpowiedzialnej pracy na rzecz lokalnej społeczności, druhowie z OSP w Krotoszynach własnoręcznie odrestaurowali topór strażacki, który użytkowany był od dziesiątek lat w jednostce. Wręczyli cenną pamiątkę rezygnującemu komendantowi Grzegorzowi. Nowym komendantem gminnym został dh Patryk Grzechowiak.