Hala do gry w tenisa dostępna dla wszystkich chętnych

2024-04-29 01:20:48(ost. akt: 2024-04-29 01:24:37)
Migawka z otwarcia zadaszonych kortów tenisowych w Biskupcu

Migawka z otwarcia zadaszonych kortów tenisowych w Biskupcu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Biskupcu do użytku wszystkich chętnych oddano dwa zadaszone korty tenisowe. Inwestycja warta jest prawie 4 miliony złotych.
Taki kompleks obiektów, jaki wybudowano w Biskupcu, jest przedmiotem westchnień i marzeń amatorów „białego sportu”. Umowę na realizację tenisowego obiektu, Arkadiusz Dobek, wójt gminy podpisał w październiku 2023 roku. W ramach przedsięwzięcia wykonane zostały dwa zadaszone korty do gry w tenisa. Nawierzchnia wykonana jest z poliuretanu EPDM, a konstrukcja zadaszenia z drewna klejonego. Dolna część powłoki zadaszenia może być rozsuwana, co ułatwi przepływ świeżego powietrza w upalne dni. Korty wyposażone są w zaplecze sanitarne – trzy połączone obiekty wykonane z kontenerów, w których znajdują się: toaleta damska, męska oraz dla osób z niepełnosprawnością. Są także szatnie — damska i męska oraz magazyn sportowy. Koszt budowy kortów to prawie 4 miliony złotych, z czego ponad 2,8 miliona złotych to dofinansowanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa na 2023 rok.
Otwarcie nowej hali do gry w tenisa odbyło się podczas kameralnej uroczystości z udziałem władz gminy, budowniczych i zaproszonych gości. Wójt gminy — Arkadiusz Dobek przedstawił historię powstawania obiektu i poinformował o zasadach korzystania z hali.
Już od 26 kwietnia korty dostępne są dla wszystkich chętnych. Obiekty zlokalizowane przy ul. Sztynwałdzkiej 38B (obok Targowiska Gminnego w Biskupcu). Hale czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 15 do 21, a w soboty i niedziele w godzinach 10-21. Za korzystanie z przyjemności gry w tak pięknym obiekcie trzeba jednak zapłacić.
Za godzinne korzystanie z kortu trzeba wyłożyć 40 złotych (cena dla mieszkańców gminy), natomiast cenę 50 złotych za godzinę zapłacą osoby spoza terenu gminy. Rezerwacji kortów tenisowych oraz płatności należy dokonywać wyłącznie poprzez aplikację Tenis4U.
Stanisław R. Ulatowski


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5