Dwa zadaszone korty tenisowe powstały w Biskupcu

2024-03-22 00:14:29(ost. akt: 2024-03-22 00:25:08)
Zadaszone korty tenisowe — przedmiot marzeń amatorów "białego sportu"

Zadaszone korty tenisowe — przedmiot marzeń amatorów "białego sportu"

Autor zdjęcia: Nadesłane

Ważnym zadaniem inwestycyjnym związanym ze sportem w Biskupcu jest budowa dwóch kortów tenisowych. Jest to jedyny taki kompleks obiektów w powiecie nowomiejskim. Takie zadaszone korty są przedmiotem westchnień i marzeń amatorów "białego sportu”.
W październiku 2023 roku, Arkadiusz Dobek, wójt gminy Biskupiec podpisał umowę z konsorcjum firm Sport Venture oraz Expert, reprezentowaną przez pełnomocnika Marcina Lisa na „Budowę dwóch kortów tenisowych wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Biskupiec”.
Inwestycja została już zakończona, czekamy jeszcze na wszystkie niezbędne pozwolenia, aby otworzyć obiekt — mówi gospodarz biskupieckiej gminy.
W ramach przedsięwzięcia wykonane zostały dwa zadaszone korty do gry w tenisa. Nawierzchnia kortów wykonana jest z poliuretanu EPDM, a konstrukcja zadaszenia z drewna klejonego. Korty wyposażone są w zaplecze sanitarne – trzy połączone obiekty wykonane z kontenerów, w których znajdować się będą: toaleta damska, męska oraz dla osób z niepełnosprawnością, a także szatnie damska i męska oraz magazyn sportowy.
Koszt budowy kortów to prawie 4 miliony złotych, z czego ponad 2,8 miliona złotych to dofinansowanie z rezerwy ogólnej budżetu państwa na 2023 rok. Nic, tylko pogratulować takiego obiektu.
W tym miejscu trzeba przypomnieć, że w Biskupcu, w ciągu najbliższych dwóch lat, powstanie okazała hala sportowa, wybudowana obok szkoły podstawowej. Opr. ul
Imponujące wnętrze jednego z kortów tenisowych w Biskupcu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5