Marzenia się spełnią, w Biskupcu powstanie hala sportowa z prawdziwego zdarzenia

2024-03-18 17:11:34(ost. akt: 2024-03-18 17:19:23)
Wizualizacja nowej hali sportowej, która powstanie w Biskupcu

Wizualizacja nowej hali sportowej, która powstanie w Biskupcu

Autor zdjęcia: Arch. Urząd Gminy Biskupiec

Sztandarową inwestycją, którą zrealizuje się na terenie Biskupca, w ciągu najbliższych dwóch lat, będzie okazała hala sportowa. Nowy obiekt ma kosztować około 22 milionów złotych.
W 2023 roku gmina pomyślnie zakończyła szereg istotnych inwestycji w obszarach infrastruktury drogowej, wodno-kanalizacyjnej, kulturalnej czy sportowo-rekreacyjnej, a także pozyskała ponad 36 mln złotych na realizację zadań w kolejnych latach.
Niewątpliwie najważniejszym z nich jest budowa hali sportowej w Biskupcu, o której mówi się od wielu lat — informuje z zadowoleniem Arkadiusz Dobek, gospodarz gminy. — Te marzenia wkrótce mogą się spełnić. W październiku 2023 roku ogłoszono wyniki kolejnego naboru w ramach tzw. Polskiego Ładu. Samorząd gminy Biskupiec otrzymał 13,5 miliona złotych na budowę hali sportowej. Łącznie z wcześniej pozyskanym dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej, kwota dotacji na budowę obiektu sportowego sięga blisko 20 milionów złotych, przy całkowitym koszcie inwestycji około 22 miliony złotych — oblicza wójt gminy.
Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu dwóch lat. W ramach realizacji zadania planuje się budowę hali sportowej z łącznikiem i pomieszczeniami do zajęć dydaktycznych, jako obiekt wolnostojący, połączony funkcjonalnie i komunikacyjnie z istniejącym budynkiem Szkoły Podstawowej w Biskupcu, dzięki czemu uczniowie będą mogli korzystać z profesjonalnego obiektu, którego w tym miejscu brakowało. Do hali sportowej przylegać będzie zaplecze sanitarno-szatniowe, w którym zlokalizowane będą 4 szatnie z natryskami, umywalniami i WC, pomieszczenia dla nauczycieli w-f, przestrzenie magazynowe na sprzęt sportowy oraz ogólny węzeł sanitarny dla 250 osób z oddzielną łazienką dla osób niepełnosprawnych. — Nasza gmina realizuje zadania z myślą o lokalnej społeczności. Inwestycje w obiekty sportowe mają ogromne znaczenie dla mieszkańców. Zapewniają one dostęp do wysokiej jakości obiektów sportowych, przyczyniając się do zwiększenia aktywności fizycznej oraz umożliwiając prowadzenie zdrowego trybu życia — podsumowuje gospodarz gminy Biskupiec. opr ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5