Czar starych szklanych butelek w łąkorskim Muzeum Lokalnym

2024-03-08 16:15:33(ost. akt: 2024-03-08 16:51:28)
Organizatorzy wystawy proszą o wypożyczenie starych butelek

Organizatorzy wystawy proszą o wypożyczenie starych butelek

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Muzeum Lokalne Ziemi Lubawskiej przygotowuje, w partnerstwie z LGD Ziemia Lubawska i pod patronatem medialnym „Gazety Nowomiejskiej”, ciekawą wystawę. Będzie to ekspozycja zatytułowana „Czar starych szklanych butelek”.
Naczynia szklane, a szczególnie butelki, były używane przez ludzi od czasów dalekiej starożytności. Dzisiaj bez tego naczynia nie można sobie wyobrazić normalnego funkcjonowania. Wielką konkurencję tradycyjnej butelce szklanej zrobił plastik, jednak z fachowej literatury wiemy, że najlepiej i najzdrowiej, wszelkie płyny należy kupować w butelkach ze szkła.
Wielu z nas ma stare butelki czy to w formie ozdobnej mieszkania lub takie skarby zalegają na strychach lub w komórkach. Organizatorzy wystawy proszą o udostępnianie takich eksponatów. Każda osoba, która coś wypożyczy, może liczyć na oryginalny dyplom- certyfikat w podziękowaniu.
By wzbogacić wystawę o ciekawe butelki, organizatorzy zwracają się do osób które posiadają stare butelki (mogą być także z naklejkami ) o wypożyczenie na czas wystawy. Butelki można zostawić w redakcji „Gazety Nowomiejskiej” (dawna siedziba Straży Miejskiej) lub w Muzeum Lokalnym Ziemi Lubawskiej w Łąkorzu. W tym przypadku prosimy o kontakt telefoniczny 509 980 320 lub email. muzeumlokalne@op.pl

Oczekujemy na Wasze eksponaty z domowych półek, strychów i innych zakamarków, w terminie od 20 marca do 10 kwietnia. Stare i oryginalne butelki, które będą w depozycie na okres wystawy, zostaną zwrócone po zakończeniu ekspozycji — zapewnia Jan Ostrowski, kustosz łąkorskiego muzeum.
Wystawa czynna będzie od 18 maja, a jej otwarcie nastąpi w Noc Muzeów. ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5