Wirtualna strzelnica dostępna także dla mieszkańców

2024-02-21 12:09:05(ost. akt: 2024-02-21 12:18:56)
Już podczas otwarcia można było sprawdzić swoje strzeleckie umiejętności

Już podczas otwarcia można było sprawdzić swoje strzeleckie umiejętności

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Zespole Szkół w Bielicach niedawno miało miejsce się uroczyste przecięcie wstęgi do nowo zorganizowanej wirtualnej strzelnicy. To jedyna taka inwestycja w powiecie nowomiejskim. Już na otwarciu zapowiadano, że będzie dostępna dla mieszkańców. Tak też się stało.
Zarówno społeczność Zespołu Szkół w Bielicach, jak i władze gminy Biskupiec, nie kryły zadowolenia, że na miejscu będzie funkcjonował obiekt, do szkolenia młodzieży. Na otwarciu Arkadiusz Dobek, wójt gminy Biskupiec zapewniał, że w perspektywie czasy obiekt będzie dostępny dla mieszkańców
Przypomnijmy, że jedyna w powiecie nowomiejskim wirtualna strzelnica w Bielicach kosztowała 159 tysięcy złotych brutto. Projekt gminy Biskupiec został dofinansowany środkami Ministerstwa Obrony Narodowej. Korzystający z obiektu mogą strzelać z laserowych replik broni strzeleckiej, doskonaląc w ten sposób umiejętności strzeleckie.
Strzelnica szkolno - treningowa, służy do ćwiczeń koordynacji wzrokowo – ruchowej i koncentracji. Ma ona również służyć wszystkim organizacjom pozarządowym, które związane są z obronnością kraju.
Wirtualna strzelnica w bielickiej szkole otwarta jest dla mieszkańców w każdy wtorek w godzinach od 16 do 20. Korzystanie z obiektu odbywa się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. ul

Strzeleckie umiejętności wójta Arkadiusza Dobka, już na otwarciu, nie budziły żadnych wątpliwości

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5