Dziękuję że mnie miasto uratuje A może o co inne chodzi ???
A, ja dziękuję panu marjanowi.
bo główna fala zalewowa zawsze idzie Dymerką od strony miasta a nie tym rowkiem wedle stadionu, gdzie to chcą robić zbiornik. biskupiecka Władza jak zwykle robi obywatela w bambuko - tak przynajmniej sobie myśli
działki za ul plazowa tez sa zalewane jak i od strony adamowa tereny pól,,,,dobrze jakby ten zbiornik nie okazał sie klapa- zobaczymy po wydaniu kilku mln zł
wielki urzędnik mariusz to nie wyrocznia burmistrz a lodowisko latem dla mariusza wystarczy wyprostować zakola rzeki oraz pogłębić i czyściś hej.
Lodowisko na zbiorniku retencyjnym ... o zgrozo, znaczy się bezpiecznie. Kiedyś jak pojeździłem po jeziorze to tak w doopsko dostałem, że do dziś to pamiętam. A może tam jest jakieś inne dno ?
HURA BEDZIE OBIECANY BASEN
nie wiem co za debil zatkał dymerke w ujciu do kraksianki? Trzeba pogonić leniwych urzędasów abu wzieli swoje dupska w troki i poszli obadac przyczynę lub poszliby do szkól po nauki . Trzeba byc debile żby wieedziec od 3-0 40 lat o tym i nic nie robić ...moge jełopów z nawiska wymieniać ale itak wiecie kto co i komu i dlaczego nie i za ile ! a wystarczy sprawdzić dlaczego ujscie krakasianki jest zabagnione - niedrożne! cały syf z rzeki bez żadnych zabezpieczeń w jej nurcie splywa do ujscia i oto efekt. Kraksy maja swoj odplyw to koljny etap do oceny , badań i decyzji.
To będzie niewypał. Ten zbiornik nigdy nie będzie pusty. Nawet po wypompowaniu szybko napełni się wodami gruntowymi.
pomijając całą treść tego artykułu i zasadność budowy tego zbiornika-ale ....jak zwykle p. Kazimierz D. jest przeciwny, kiedyś z czymś ten pan się zgodzi?
PAN KAZIMIERZ MA CZESCIEJ RACJE NIZ NASZA WLADZA. WIELE RAZY TAK BYLO.
Kolejny pomysł, który ma zaangażować środki w inne miejsce niż nasze lokalne jezioro przedzielone groblą. Dlaczego UM nie chce przekształcić okolicy KRAKS jako miejsca rekreacyjnego dla mieszkańców gminy i nie tylko? czy ma to jakiś związek z plażą miejską na Słonecznym Brzegu?
a co do pomysłu lodowiska to chyba ciężko jest zagwarantować bezpieczną pokrywę lodu na zbiorniku przepływowym
Niech wybudują lodowisko ale niech swoje dzieci i wnuki puszczą przodem.No półgłówki albo wogóle bez rozumu.Bagnisty teren ma to do siebie,że będzie nabierał sam wodę i zbiornik będzie cały czas pełny.Już czas wymienić tę ekipę co to wie jak utopić pieniądze i pogrążać miasto w długach.
"Ze zbiornika mogą też wynikać inne korzyści, jak na przykład utworzenie lodowiska zimą. " to mam rozumieć, że dopóki nie będzie zbiornika to lodowiska w B-cu nie uświadczysz. Kiedyś dawno, dawno temu jak następowały pierwsze mrozy to w szkołach na boisko wylewano wodę. Lodowiska były w każdej i tak było do wiosny. Odwilże Pan powiesz - no to się wody dolewało. A jak to zrobić zapytajcie Pana Władysława Boniewskiego ówczesnego kierownika SP 1 był mistrzem nie tylko w tym zakresie.
W Biskupcu co by się nie zaproponowało to będzie źle! Najlepiej na nic się nie zgadzać, zbużyc, zniszczyć i uznać Biskupiec za upadła wieś!!!
Na zbiorniku przepływowym nie robi się lodowiska. Będzie zagrożeniem dla łyżwiarzy. Ale zbiornik i powstający park będzie wspaniałym miejscem do spacerów przyszłym emerytom z planowanego domu starców w budynku po "piątce". Popieram Pan Kazimierz D. bardzo często ostatnio ma rację
Szczerze się obawiam, iż ten zbiornik retencyjny to będzie śmierdzące w lecie bajoro, które będzie wylęgarnią komarów. Ale może się mylę.
Tyle lat drzewa sobie rosły w parku i nikomu nie przeszkadzały do chwili rekultywacji parku która doprowadziła w większej części do jego dewastacji...położone dreny przynoszą więcej szkody niż pożytku, a zbiornik retencyjny nie pomoże na zalewanie garaży i okolic plażowej...zbiorniki retencyjne robi się w górze rzeki - dobra lokalizacja to tereny zalewowe koło Adamowa - mały koszt a więcej pożytku. W okresie letnim nasza śliczna Dymerka ma po kostki wody, więc zbiornik będzie jedną wielką pustynią i najważniejsze jestem ciekaw kto później znajdzie kasę na jego odmulanie czyszczenie itp...kasę którą tam chce miasto władować, lepiej przeznaczyć na nowe nasadzenia w parku, nowe ścieżki rowerowe, oczyszczenie rzeki ze śmieci i rozwój gminy itp...takie zabawy z przyrodą źle się kończą...zginie cała fauna i flora...nie jest może ona bogata ale w lato można zobaczyć i płoć, okonia, szczupaka i inne gatunki ryb, które na wiosnę idą w górę rzeki na tarło i część z nich zostaje w rzece do jesieni...
http://kto.wm.pl/opis/774,krzysztof-janc zara.html rozwiaze problem basenu i zbiornik i porzadku i władzy
CO GROZI ZA NARUSZENIE NA TYM TERENIE podalega ochronie : Torfowiec brunatny (Sphagnum fuscum), Ropucha szara (Bufo bufo), Ropucha zielona (Bufo Viridis), Rzekotka drzewna (Hyla arborea), Żaba wodna (Rana esculenta), Żaba jeziorkowa (Rana lessonae), Żaba trawna (Rana temporaria), Żaba moczarowa (Rana arvalis), Traszka grzebieniasta (Triturus cristatus)
garaż zalewa a mnie co innego. żaden zbiornik tylko regulacja rzeki, a szczególnie jej ujście do jeziora. obserwuję to od lat i jest coraz gorzej. w melioracji w Mrągowie wiedzą o tym również tylko jakoś w naszym urzędzie nie chcą tego słyszeć
Witam! Prowadzę badania do pracy magisterskiej na temat preferencji potencjalnych nabywców nieruchomości mieszkaniowych w Olsztynie. Chcąc dotrzeć do jak największej liczby respondentów, umieściłem ankietę w Internecie. Jeśli Ty, Twoi znajomi lub rodzina planujecie kupić w Olsztynie mieszkanie, to byłbym wdzięczny za pomoc i wypełnienie ankiety :) http://moje-ankiety.pl/respond-37543 .html
Zbierzmy się i sam kupimy piątkę nie potrzeba księdza domina i miasta. Potrzebne ale sami majmy kaskeę
Kiedy będzie Skate-park w bc ? bo to coś na anfi to bardziej zagraża ludziom jak normalny skate-parl
no własnie !?
mueszy Karuzela Park a Stadion!!!:::)))
A na których działkach ma powstać ten basen czy tam zbiornik ? Chodzi mi o właściciela albo właścicieli gruntów.
DOMIN i SARZYŃSKI chcą zbudować drogę dojazdową do karuzeli od tyłu dlatego potrzebny jest tam zbiornik retencyjny wtedy będą mogli legalnie ją wybudować niby do zbiornika. U. 1 Maja niedługo ma ponownie być jednokierunkową i będzie problem jak mają dojechać tiry(2 kierunkową zrobili bezprawnie)
Witam, jestem hydrologiem z Białegostoku, a pochodzę z Biskupca. Uważam, że powstanie zbiornika wodnego to dobry pomysł, ale jeżeli chodzi o jego lokalizację, to mam zastrzeżenia. Nie wystarczy napisać i wskazać tę lub inną lokalizację. To wymaga przeprowadzenia w terenie szczegółowych badań hydrologiczno-geologicznych, w powiązaniu z pozostałymi czynnikami, w tym planami zagospodarowania terenu miasta i gminy Biskupiec, sprawami własnościowymi gruntów itd. Dopiero wtedy można wskazać właściwą lokalizację, uwzględniającą wielkość projektowanego zbiornika, sposób gospodarowania zasobami wody, a także finansowaniem inwestycji, w tym wykorzystaniem dotacji unijnych.
a moze na tym zbiorniku pozwola wedkowac zwykłym ludziom którzy nie maja jasy na wykup zezwoleń na innych jeziorach,wędkowanie z 1 wędka na spławik oczywiście bez alkoholu czyt,piwka.z chęcia poszedłbym z synem powędkowac koło karuzeli na godzinke czy dwie.stworzyć jakisregulamin wędkowania,porządku i przestrzegania czystościBiskupiec ładne miasteczko pochodzę z pół milionowego miasta mieszkam tu 2 lata,i napewno nie wyjade stąd juz.