Dzięki niemu dzieci pojadą bezpiecznie

2021-01-11 11:32:10(ost. akt: 2021-01-11 11:33:20)
Przekazanie kluczy do nowego busa, który trafił do Domu dla Dzieci „Keja” w Biskupcu.

Przekazanie kluczy do nowego busa, który trafił do Domu dla Dzieci „Keja” w Biskupcu.

Autor zdjęcia: Powiat Olsztyński

Wychowankowie Domu dla Dzieci "Keja" w Biskupcu będą bezpiecznie podróżować. Do placówki trafił nowocześnie wyposażony bus.
W zeszłym tygodniu przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Olsztynie przekazali Domowi dla Dzieci „Keja” w Biskupcu nowocześnie wyposażonego busa. Dzięki nowemu Oplowi podróż dzieci do szkoły czy na wspólne wycieczki będzie bezpieczna. Samochód zastąpi wiekowego, wysłużonego Volkswagena Transportera, który ma już 22 lata i jest bezawaryjne lata ma już za sobą. W najbliższym czasie trafi do sprzedaży na części lub zostanie zezłomowany.

— Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, dlatego z wielką radością przekazuję dziś kluczyki dyrekcji domu dziecka w Biskupcu, który był ostatnią placówką w kolejce po nowe samochody. Teraz wszystkie nasze dzieci będą mogły już podróżować przede wszystkim bezpiecznie, ale i komfortowo – mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński, który w towarzystwie wicestarosty Joanny Michalskiej, oglądał nowy pojazd.

Dziewięcioosobowy bus kosztował około 125 tys. zł. Zakup został sfinansowany ze środków unijnych, dzięki projektowi pn. „STOP COVID-19 w Powiecie Olsztyńskim”, który realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Wniosek w tej sprawie przygotowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które jest beneficjentem tego programu.

— Powiat prowadzi instytucjonalne cztery domy dla dzieci. W Gryźlinach oraz dwóm jednostkom w Olsztynku udało się wymienić samochody już wcześniej. Zakupu dla Biskupca udało się dokonać teraz — dodaje Arkadiusz Paturej, dyrektor PCPR w Olsztynie. — Szukaliśmy samochodu, który będzie nowy, nowocześnie wyposażony, funkcjonalny i bezpieczny. Na nasze zapytanie ofertowe odpowiedziały dwa salony samochodowe, wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę. Dodatkowo została zamontowana kamera cofania, dostaliśmy także komplet opon letnich i pokrowce na siedzenia.

Od teraz piętnaścioro wychowanków Domu dla Dzieci „Keja” w Biskupcu może łatwiej ruszać w swoje dalsze drogi.

ak

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5