Dobre wieści ze szpitala w Biskupcu: nowy tomograf może się w nim pojawić już pod koniec wakacji

2020-06-22 14:04:20(ost. akt: 2020-06-22 16:52:41)
Na zdjęciu : Marta Maciejewska, dyrektor szpitala  w Biskupcu oraz panowie Waldemar Zawiślak i Ovidiu Olari, członkowie zarządu Egger Biskupiec sp. z o.o.

Na zdjęciu : Marta Maciejewska, dyrektor szpitala w Biskupcu oraz panowie Waldemar Zawiślak i Ovidiu Olari, członkowie zarządu Egger Biskupiec sp. z o.o.

Autor zdjęcia: Mat. prasowe/ Powiat Olsztyński

– Już tylko przetarg i będziemy instalować nowe urządzenie – mówi Marta Maciejewska, dyrektor Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu. – Mam nadzieję, że nowy tomograf rozpocznie pracę już pod koniec wakacji. Najważniejsze – pieniądze na ten cel już mamy.
Kilka dni temu zarząd województwa warmińsko-mazurskiego podjął decyzję o przekazaniu blisko 600 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego na zakupu nowego, nowoczesnego, minimum 16-rzędowego tomografu komputerowego dla tej placówki. Dotychczas użytkowane urządzenie ma już swoje lata – szpital kupił je w roku 2007. Jak podkreśla dyrektor Marta Maciejewska nowe jest już bardzo potrzebne. – Ten, który obecnie użytkujemy, jest mocno przestarzały i awaryjny. Jego serwisowanie jest kosztowne. Nowy tomograf to sprzęt nowszej generacji. Zapewni o wiele lepszą obsługę naszym pacjentom. Pozwoli także na podpisanie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia dodatkowo na realizowanie badań ambulatoryjnych.

Jednak, aby do zakupu doszło, niezbędna była pomoc ze strony sponsorów, którzy zapewnili „wkład własny” do tego projektu, bo nowoczesny tomograf to wydatek rzędu 1,3 miliona złotych. Dlatego w sprawie 700 tys. zł brakującej kwoty starosta olsztyński i dyrekcja szpitala zwrócili się do lokalnych przedsiębiorców.

W miniony piątek umowę w sprawie darowizny w wysokości 500 tys. złotych, z dyrekcją szpitala podpisali Ovidiu Olari i Waldemar Zawiślak, przedstawiciele zarządu spółki EGGER Biskupiec:.

– Odpowiedzialność społeczna i pomoc lokalnej społeczności to ważny element naszej misji. Liczymy, że nowy sprzęt będzie dobrze i długo służył mieszkańcom Biskupca i okolic – powiedział po podpisaniu umowy Waldemar Zawiślak. Ovidiu Olari dodał iż firma, wszędzie tam gdzie prowadzi działalność, jest wrażliwa na potrzeby mieszkańców: – Tam, gdzie działają nasze fabryki, bardzo staramy się, by być dobrym partnerem. Wspieramy instytucje i organizacje, które działają na rzecz społeczności.

Na początku maja podobną umowę placówka podpisała również z przedstawicielami biskupieckich Zakładów Mięsnych „Warmia”. Ich prezes Bartosz Jankowiak przekazał szpitalowi na ten cel darowiznę w wysokości 200 tys. zł.

Ze wsparcia lokalnych firm zadowolony jest starosta olsztyński Andrzej Abako: – Bardzo cieszymy się, że mamy firmy, które angażują się w społeczną odpowiedzialność biznesu. Dzięki EGGER-owi i Warmii nie tylko społeczność Biskupca i powiatu będzie mogła korzystać z najnowocześniejszego sprzętu. Za to wsparcie serdecznie dziękuję!

Nowy aparat oraz związana z jego instalacją modernizacja pracowni tomograficznej w biskupieckim szpitalu nie tylko zdecydowanie poprawią bieżącą obsługę pacjentów z terenu sąsiednich gmin, ale także pozwolą na objęcie ich skoordynowaną, kompleksową opieką medyczną.

Źródło: mat. prasowe/ Powiat Olsztyński

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5