Spektakl na Dzień Kobiet

2020-03-04 12:47:22(ost. akt: 2020-03-04 12:47:26)

Autor zdjęcia: UM Biakupca

7 marca w Biskupieckim Domu Kultury odbędzie się „Niezwykły Dzień Kobiet.”
Burmistrz Biskupca zaprasza Panie na Niezwykły Dzień Kobiet. Tym razem wszystkie Panie, które skorzystają za zaproszenia zobaczą pierwszy spektakl nowego, amatorskiego teatru w Biskupcu, pt. „Zaginiona”. Teatr tworzą uczestniczki kobiecych warsztatów teatralnych odbywających się w Biskupieckim Domu Kultury, a prowadzonych przez Magdalenę Pąk – biskupczankę. Na scenie zgromadzeni zobaczą: Alicję Ślebiodę, Iwonę Duszak, Sylwię Iwańską, Teresę Więckiewicz, Wiolettę Szapiel, Magdalenę Kryszpin, Annę Rydel, Marię Augustynowicz, Jolantę Niedzielę-Chudzik, Bogumiłę Kacprzycką, Ewę Kozioł, Annę Siekierską, Ewę Szumską i Ewę Witkowską. W roli reżysera i autorki scenariusza wystąpi Magdalena Pąk.

Przedstawienie pod tytułem „Zaginiona” nie opowiada historii jednej bohaterki, stawia widza w roli kogoś, kto przysłuchuje się przypadkowym rozmowom na dworcu. Motywem łączącym te rozmowy jest pogłoska o zaginionej kobiecie. Przedstawienie ukazuje kobiece spojrzenie na świat i to jak świat patrzy na kobietę.

Premiera spektaklu odbędzie się 7 marca o godz. 17 w Biskupieckim Domu Kultury.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny jednak liczba miejsc jest ograniczona. Wejściówki można odbierać w Biskupieckim Domu Kultury (ul. Matejki 5) od poniedziałku do piątku w godz. 8–16. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 bilety.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5