Bajkowy zlot morsów

2020-02-13 07:30:54(ost. akt: 2020-02-13 11:32:18)

Autor zdjęcia: UM Biskupca

W bajkowej krainie spotkają się 23 lutego miłośnicy lodowatych kąpieli na VIII Dadajowym Zlocie Morsów.
Wspólna zabawa miłośników kąpieli w lodowatych wodach co roku ściąga na plażę Słoneczny Brzeg nad jeziorem Dadajem coraz więcej morsów, biegaczy i obserwujących ich kibiców. Zloty organizowane przez Biskupieckie Morsy odbywają się pod różnymi hasłami. Tym razem motywem przewodnim będzie hasło „Witajcie w naszej bajce”. Nie zabraknie więc bajecznych i kolorowych strojów a także elementów wystroju, które przeniosą nas w bajkową rzeczywistość.

Impreza rozpocznie się już o godz. 10 rano VII Dadajowym Biegiem Morsa o Puchar Burmistrza Biskupca, w którym do pokonania będzie trasa z plaży nad Dadajem do parku miejskiego w Biskupcu i z powrotem – łącznie 10 km. Oprócz najwyższych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych uczestnicy powalczą w nim o tytuły najlepszego „morsa” i „foczki”. Zgłoszenia do biegu przyjmowane są do 20 lutego 2020 r.

Oprócz biegu i kąpieli przewidziane są tańce, konkursy, gry i zabawy, a do wspólnej zabawy będzie zachęcał zespół disco polo Top Girls. Zespół tworzą trzy energetyczne wokalistki, które na swoim koncie mają już kilka znanych utworów z wielomilionowymi odsłonami: „Mleczko”, „Jakbyś mnie zechciał”, „Wesele”. Główną atrakcją zlotu jest wspólna kąpiel kilkuset morsów, którą zaplanowano ok. godz. 13:30, po koncercie, który będzie wstępem do rozgrzewki przed wejściem do wody.

Bieżące informacje o VIII Dadajowym Zlocie Morsów można znaleźć tutaj:


UM w Biskupcu

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5