28 finał za nami

2020-01-14 13:31:31(ost. akt: 2020-01-14 13:32:10)

Autor zdjęcia: UM Biskupca

Biskupiec zagrał w rytmie czerwonych serduszek.
13 stycznia po raz kolejny w Biskupcu i jego okolicach 130 wolontariuszy zagrało razem z Jurkiem Owsiakiem. Od wczesnych godzin porannych na ulicach miasta, a także na wsiach można było spotkać uzbrojonych w orkiestrowe puszki i serduszka wolontariuszy.

O godz. 11 Plac Wolności zapełnił się mieszkańcami, którzy utworzyli wielkie serce a także, tymi którzy biegali, chodzili, truchtali, jeździli na hulajnogach po parku by zamieniać przebyte kilometry na złotówki. Najwytrwalsi pokonywali tą trasę kilkanaście razy. Uczestniczących w biegu i ich kibiców rozgrzewali strażacy, którzy częstowali zupką oraz Panie z Domu Dziennego Pobytu „Senior-WIGOR”, które sprzedawały ciasta.

Od godz. 15 w hali sportowej na terenie jednostki wojskowej trwały emocjonujące licytacje, i występy artystyczne. Można było skorzystać także ze sklepiku zorganizowanego przez wolontariuszy ze szkół z terenu gminy, w których za datki do puszek sprzedawali ciasta, książki, zabawki, gadżety i inne przedmioty podarowane przez uczniów i rodziców. Można było także posilić się w kawiarence oferującej ciepłe i zimne dania, a późnym wieczorem najwytrwalsi obejrzeli światełko do nieba czyli pokaz fajerwerków.

Wynik tegorocznej akcji miło zaskoczył. Dzięki hojności naszych mieszkańców oraz mieszkańców Reszla, którzy po raz kolejny grali z nami, uzbierano kwotę 114. 977,18 zł. Ludzi dobrej woli zatem nie brakuje, a nawet można stwierdzić, iż ich liczba rośnie, bo ubiegłoroczna kwota została pobita.

UM Biskupca

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5