Świętujemy Niepodległą!

2018-11-08 09:57:46 (ost. akt: 2018-11-08 09:58:31)

Autor zdjęcia: UM Biskupiec

11 listopada będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Obchody rozpocznie o godz. 12:00 msza św. w kościele św. Jana Chrzciciela w Biskupcu. Po niej nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji, które złożą kwiaty pod pomnikami: „Jana Pawła II i Poległym za Ojczyznę” oraz „1945 Powrót Warmii i Mazur do Macierzy oraz Poległym w walce o polskość tych ziem”.

Wyjątkową rocznicę uczci wystrzał z armaty. Razem z połączonymi chórami Soli Deo z Czerwonki i CKTiS będzie można zaśpiewać patriotyczne pieśni.
Po części oficjalnej wykonane zostanie wspólne, pamiątkowe zdjęcie z biało-czerwonymi akcentami. Następnie każdy uczestnik obchodów będzie mógł do specjalnie przygotowanej na tę okazję kapsuły czasu wrzucić zdjęcie, pocztówkę lub rysunek dla przyszłych pokoleń.

Te oryginalne pozdrowienia z okazji stulecia niepodległości zostaną zakopane przy Urzędzie Miejskim w Biskupcu.

O godz. 14:00 w hali widowiskowo- sportowej przy Zespole Szkół odbędzie się Gala Pieśni Patriotycznej. Wystąpi na niej 18 laureatów X Międzyszkolnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

Organizatorem obchodów jest: Burmistrz Biskupca, Centrum Kultury, Turystyki i Sportu oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ala56 #2626064 | 37.47.*.* 18 lis 2018 11:26

  Bardzo potrzebna jest akcja skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej na temat dokarmiania a raczej zaniechania karmienia dzikiego ptactwa chlebem rozrzucanym po osiedlowych trawnikach i śmietnikach. Wiedzę tą zaniosą do swoich domów. Postępowanie takie jest w rzeczywistości truciem tych stworzeń czego dowodem są obecnie i były w ubiegłych latach liczne przypadki martwych ptaków znajdowanych na osiedlach miasta. To co dla niektórych /nie wykształconych/ mieszkańców naszego miasta jest przejawem "miłosiernego" postępowania wobec dzikich zwierząt ,w rzeczywistości stanowi dla nich śmiertelne wręcz zagrożenie. Również odciąga je od ich naturalnego środowiska jakim są łąki ,pola ,jeziora oraz lasy. Jednocześnie ptactwo dzikie stanowi zagrożenie epidemiologiczne w szczególności w okresie zimowym. Ptaki są głównym nośnikiem rozprzestrzeniania się takich chorób jak grypa / każdego rodzaju nie tylko tzw.ptasiej grypy!/. Ptaki są też jednym z głównych źródeł zanieczyszczenia chodników,okien oraz elewacji budynków oraz pojazdów samochodowych mieszkańców.Powodują znaczne koszty usuwania powstających dzięki nim zanieczyszczeń. Oprócz smogu,psich odchodów to problem jakiego nie udaje się wciąż rozwiązać w naszym mieście-Biskupcu. Pole do popisu mają tu nauczyciele i wychowawcy szkół każdego rodzaju począwszy od nauczania przedszkolnego po gimnazjum.A także pracownicy UMiG ochrony środowiska,Straż Miejska jak również lekarze weterynarii oraz właściciele sklepów z akcesoriami dla zwierząt domowych. Bardzo przydała by się akcja ulotkowa i plakatowa skierowana do mieszkańców poruszająca ten problem i wytykająca wszystkie zagrożenia oraz niedogodności i koszty na jakie narażają mieszkańców miasta osoby niewłaściwie pojmujące opiekę nad zwierzętami-w tym i ptakami,bezdomnymi kotami itd. Można by w ramach np. budżetu obywatelskiego taką skuteczną akcję przeprowadzić. Niech szkoła czegoś pożytecznego -a zwłaszcza gimnazjum- nauczy nasze dzieci.Zamiast malowania po ścianach sprejem i paleniem na przerwach papierosów.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ewa 61 #2619897 | 217.247.*.* 8 lis 2018 19:34

   i tak bez żadnej zadymy ??? nudaaaa

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. później #2619716 | 83.9.*.* 8 lis 2018 15:54

   po mszy i występach, będzie się działo do poniedziałku włącznie. Wszak UM Biskupiec ma wolne więc kierowca z tej publicznej instytucji będzie kursował w imię lepszego jutra - waszego i naszego :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5