Biskupiec dziesiąty raz zbiera misie

2017-11-07 14:20:48(ost. akt: 2017-11-07 14:58:41)
Ruszyła zbiórka akcji „Przekaż Misia dla Rysia”. Od 10 lat przekazywane są w niej prezenty dzieciom z terenu gminy.
Biskupiec, należący do sieci miast Cittaslow, w której przywiązanie do lokalnej wspólnoty jest jedną z ważniejszych wartości, kolejny raz organizuje się w niesieniu pomocy. - Rozpoczynamy doroczną zbiórkę zabawek i słodyczy, które w styczniu trafią do najmłodszych. To już 10 edycja akcji, w której dzięki zaangażowaniu mieszkańców gminy możemy pomagać rodzinom potrzebującym wsparcia. Przygotowane w ten sposób paczki rozdamy podczas styczniowej zabawy karnawałowej. Przynoście do nas rzeczy, które mogą spowodować uśmiech na twarzach dzieci – namawia Mariusz Bojarowicz, dyrektor Centrum Kultury, Turystyki Sportu w Biskupcu.

Ideą wymyślonej w CKTiS akcji jest pomoc dzieciom z najbliższego otoczenia. Dzięki udziałowi biskupieckiego oddziału Caritas udaje dotrzeć się do rodzin, które naprawdę potrzebują wsparcia. W akcji zbierane są używane zabawki, książki, maskotki – wszystkie w dobrym stanie – a także nowe rzeczy. Z darów przygotowywane są paczki, które w tym roku będą wręczane przez św. Mikołaja na balu karnawałowym organizowanym 20 stycznia 2018 r.

- Koleżanka pracująca z rodzinami potrzebującymi wsparcia opowiadała mojej żonie, że spotkała się z wieloma przypadkami, kiedy dzieci nie mogą w pełni cieszyć się świętami. Rzuciłem w ówczesnym Domu Kultury hasło i dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli, już w pierwszym roku udało się przygotować kilkadziesiąt paczek – wspomina Andrzej Staszak z CKTiS, inicjator akcji. – Rozwoziliśmy je po całej gminie, a po dwóch latach zorganizowaliśmy pierwszą zabawę z Mikołajem.

O tym jak skuteczna jest taka forma lokalnej samopomocy przekonują liczby. Z roku na rok chętnych do pomocy przybywa i w zeszłym roku padł rekord: 230 paczek, przygotowanych z darów przekazanych przez mieszkańców gminy, także zza granicy. Do akcji może włączyć się każdy, Przekazując dary do Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu (ul. Matejki 5, 11-300 Biskupiec).


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5