W Biskupcu wszystkie pierwszaki widoczne

2017-10-26 13:29:17(ost. akt: 2017-10-26 13:49:06)

Autor zdjęcia: UM w Biskupcu

Idea Cittaslow, organizacji do której należy Biskupiec, to również dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Zwłaszcza najmłodszych. Dlatego każdy uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej w gminie Biskupiec otrzymał elementy odblaskowe we wspólnej akcji burmistrza Biskupca i biskupieckiej policji.
W Biskupcu należącym do sieci miast Cittaslow znajdują się trzy szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3 i Niepubliczna Szkoła Podstawowa. Oprócz tego na terenie gminy znajdują się państwowe szkoły podstawowe w Kobułtach i Czerwonce, oraz niepubliczne w Węgoju, Borkach Wielkich i Bredynkach. Nawet te niewielkie miejscowości, gdzie pierwsze klasy liczą dosłownie kilku uczniów, odwiedzili w październiku burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Biskupcu.

Zgodnie z filozofią dobrego, spokojnego życia zadbali wspólnie o bezpieczeństwo namłodszych.Celem ich wizyt było zaznajomienie dzieci z podstawowymi zasadami zachowania się na drodze. Dzieci z przejęciem słuchały i dyskutowały o tym, którą stroną należy się poruszać gdy przy jezdni nie ma chodnika, czy mogą jeździć w samochodzie bez fotelika i czy zawsze je widać na drodze. Wszystkie pierwszaki otrzymały od burmistrza odblaski, które z chęcią od razu przypinały do plecaków i kurtek.

- To bardzo ważne, by dzieci zwracały uwagę na swoje bezpieczeństwo, a także przypominały o nim swoim rodzicom. Nasza akcja miała służyć uświadomieniu w przyjaznej, lekkiej formie o różnych, codziennych niebezpieczeństwach. Wybraliśmy kolorowe opaski odblaskowe i elementy do przypinania w różnych kształtach, by mieć pewność, że spodobają się najmłodszym i będą z nich korzystać – mówił inicjator akcji Kamil Kozłowski.

- Na dzieciach robi wrażenie kwota mandatu grożącego za poruszenie się po zmroku poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych. Przeliczają te 100 zł na lody, słodycze czy zabawki – śmieje się jeden się z policjantów odwiedzających szkoły w gminie asp. sztab. Tomasz Pijewski. – A mówiąc na poważnie: jednym z zadań policji jest prewencja i profilaktyka. Takie spotkania zapobiegają nieszczęściom.

Burmistrz Biskupca planuje powtórzyć i rozszerzyć tę akcję w przyszłości.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mania #2571229 | 83.9.*.* 3 wrz 2018 21:12

    Dobre, spokojne życie z gnijącymi rybami w jeziorze i perspektywą smrodu z największej fabryki w regionie, odblaski pomogą!!

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5