Znicz wyrwany ze snu o Pucharze Polski. Udany rewanż Tęczy

2023-04-21 11:56:28(ost. akt: 2023-04-21 11:57:08)

Autor zdjęcia: Znicz Biała Piska/Łukasz Szymański

FUTBOL/// Koniec marzeń Znicza Biała Piska o tegorocznym Wojewódzkim Pucharze Polski. Czerwono-zieloni ulegli 19 kwietnia na wyjeździe Tęczy Biskupiec (2:1).
Czyli ekipie, którą podopieczni trenera Przemysława Kołłątaja doskonale znają ze zmagań w IV lidze. Co ciekawe, obie ekipy miały okazję spotkać się na murawie niewiele wcześniej, bo 1 kwietnia. W prima aprilis żartów nie było i – zgodnie z oczekiwaniami – Znicz zgarnął przed własną publicznością komplet punktów (3:1).

Rozgrywki pucharowe jednak, jak mawia stare piłkarskie porzekadło, rządzą się własnymi prawami. Początek rozgrywanego 19 kwietnia w Biskupcu meczu był bardzo dobry w wykonaniu najwyżej sklasyfikowanej drużyny powiatu piskiego. Czerwono-zieloni raz po raz zapędzali się z akcjami pod bramkę rywali, lecz – niestety – nie wiązało się to z aktualizowaniem tablicy wyników.

Na ściągnięcie pajęczyny z bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. Kilka sekund po wznowieniu gry, futbolówka trafiła pod nogi Maksa Skyby, który wygrał pojedynek na skrzydle i wyłożył ją perfekcyjnie Kacprowi Sylwistemu. Ten od razu uderzył, a piłka z impetem wpadła do siatki, zahaczając po drodze o poprzeczkę. Golkiper gospodarzy nie miał w tym przypadku wiele do powiedzenia.

Do głosu doszli jednak momentalnie snajperzy Tęczy. Do wyrównania w 52. minucie doprowadził Adrian Podgórski, a jako ostatni tego dnia na listę strzelców wpisał się Dariusz Gołębiowski (58’).

Nasz zespół pokazał, że przy dobrej dyspozycji ofensywnych graczy stworzenie okazji bramkowych nie jest problemem. W Biskupcu niestety szwankowała jednak skuteczność – słyszymy w szeregach Znicza, który drogę wiodącą do 1 4 finału pokonał w naprawdę imponujący sposób.

Bo choć „na dzień dobry” Rona 03 Ełk narobiła mu nieco problemów (uległa Białej Piskiej nieznacznie, 1:2), to później było już wyraźnie „z górki”. Czerwono-zieloni wyeliminowali kolejno Wilczka Wilkowo (0:4), GLKS Jonkowo (0:6), a następnie Juranda Barciany (0:7).

W wyścigu o tegoroczny Wojewódzki Puchar Polski pozostały już tylko cztery ekipy. Poza wspomnianą Tęczą Biskupiec do dalszej fazy rozgrywek awansował Jeziorak Iława, Concordia Elbląg oraz DKS Dobre Miasto.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5