Najbliższe plany? Archiwum cyfrowe miasta

2022-07-21 04:23:33(ost. akt: 2022-07-21 04:55:58)

Autor zdjęcia: MGOK Biała Piska

Dokładnie 162 tysiące złotych otrzymał Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białej Piskiej na realizację projektu z konkursu „Konwersja cyfrowa domów kultury”, dofinansowanego z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.
Dzięki grantowi kupiliśmy profesjonalne wyposażenie wideo: projektor zewnętrzny, kamerę, zestaw do wideokonferencji, ekran elektryczny, mikser cyfrowy, zestaw nagłośnieniowy, oprogramowanie audio, wideo, program graficzny— wymienia Hanna Zawalich, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Piskiej.

Doposażyliśmy placówkę w nowe komputery, w tym 2 laptopy, 2 stacjonarne zestawy komputerowe, profesjonalny skaner do konwersji cyfrowej. Ponadto wyposażyliśmy 1 stanowisko komputerowe w oprogramowanie i sprzęt dla osób niewidomych i niedowidzących. Nasza strona internetowa zyska nową szatę i spełni najnowsze standardy WCAG 2.1. Rozbudziliśmy w sobie potrzeby szkoleniowe i odwagę, by korzystać z tego, co było dotąd nieznane — dodaje.

Ale to jeszcze nie wszystko. Jak zapewnia dyrektor Hanna Zawalich, w najbliższych planach jest stworzenie archiwum cyfrowe zdjęć i pamiątek z Białej Piskiej — miasta, które w tym roku obchodzi swój jubileusz.

Chcemy to zrobić wspólnie z mieszkańcami, organizacjami i stowarzyszeniami, szkołami. Umożliwi nam to sprzęt – skaner zakupiony w ramach projektu. Konkurs grantowy jest elementem działań wspierających instytucje kultury w związku z pandemią COVID – 19. Wyposażył naszą placówkę w kompetencje pozwalające na przeniesienie standardowych działań do sieci, ucyfrowił działania statutowe i działania związane ze współpracą ze społecznością lokalną, animacją kultury i edukacją kulturalną. Projekt zapewnił ciągłość działań naszej placówki i dał nam nowe możliwości prowadzenia działalności statutowej — podsumowuje dyrektor.2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5