Niewielkie Drygały, wielki futbol! Na celowniku mistrzostwo Polski

2022-07-11 08:17:43(ost. akt: 2022-07-11 11:49:53)
Drygały "pozamiatały" w regionie, czas na stolicę Polski!

Drygały "pozamiatały" w regionie, czas na stolicę Polski!

Autor zdjęcia: archiwum zespołu

FUTBOL/// To nie żart! Reprezentacja Drygał stawi się w najbliższy weekend w Warszawie, by zawalczyć o przepustkę do wielkiego finału mistrzostw Polski w piłce nożnej 6-osobowej. W turnieju eliminacyjnym zmierzą się łącznie 102 zespoły z najróżniejszych stron kraju.
W tym roku najwięcej przepustek powędrowało do Łodzi (8), Warszawy (7) oraz Krakowa i Szczecina (po 6). Sporo zespołów przyjedzie również z Sosnowca, Wrocławia, Bydgoszczy (po 5). Tytułu Mistrza Polski bronić będzie Kapela Weselna Kraków. Ekipa spod Wawelu w ubiegłym roku pierwszy raz w swojej historii została najlepszą drużyną w kraju i podczas najbliższego turnieju również stawiana będzie w roli faworyta – przekonują organizatorzy.

Czy reprezentacja maleńkiej (choć bardzo urokliwej!) wsi, jaką są Drygały, nie będzie czuła się w stolicy jak Kopciuszek? W końcu prawdopodobnie nikt z rywali... nie będzie w stanie nawet wskazać tej miejscowości na mapie.

Jeśli nikt z uczestników o Drygałach nie słyszał, to zrobimy wszystko, by nie tylko o nas usłyszał, ale i by dobrze tę nazwę zapamiętał. Ten wyjazd jest dla nas znacznym wyzwaniem, postaramy się mu sprostać – zapowiadają nasi piłkarze, którzy na obiektach Hutnika Warszawa (dwa pełnowymiarowe boiska z nawierzchnią z trawy syntetycznej) bronić będą honoru Warmii i Mazur wraz z Hotel Robert’s (Pisanica).

Właśnie między tymi zespołami toczyła się w minionym sezonie najzacieklejsza batalia o prym w ełckiej Master Lidze. Drygalanie ostatecznie zajęli 2. miejsce w 12-zespołowej stawce, lecz ulegli "hotelarzom" minimalnie. Po 21 kolejkach obie ekipy miały po 54 punkty, o złocie przesądził bilans bramkowy.

Medialny szum

Informacja o wywalczonej przez Drygały "przepustce do Warszawy” wywołała niemałe poruszenie w mediach społecznościowych. Czy "medialny szum" i pokaźne zainteresowanie ze strony kibiców niesie więcej stresu i presji, czy też motywuje do działania?

Zdecydowanie to drugie. Cieszy nas to, że ciągle wzrasta liczba osób, która śledzi nasze występy w rozgrywkach jak i okazuje swoje wsparcie finansowe. To bardzo motywuje i przede wszystkim umożliwia nam uczestnictwo w tego typu turniejach – dodaje reprezentujący Drygały Konrad Olszewski.

Z orłem na piersi?

Co ciekawe, zmaganiom w Warszawie przyglądał się będzie selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej 6-osobowej. Dobry występ danego uczestnika może zadecydować o powołaniu go do gry z orłem na piersi. Najbliższa okazja do wybiegnięcia na murawę w bieli i czerwieni będzie już niedługo. Od 31 sierpnia do 4 września w Czarnogórze toczyć się będzie walka o trofea EMF Champions League, w którym zmierzą się drużyny z 24 krajów Europy.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5