66-latka znęcała się nad mężem i dorosłą córką. Grozi jej...

2021-09-13 12:31:44(ost. akt: 2021-09-13 12:34:09)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

BIAŁA PISKA || Do policyjnego aresztu trafiła 66-letnia mieszkanka gminy Biała Piska. Kobieta usłyszała zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad mężem i dorosłą córką. — Zdarzało się, że ich szarpała, biła oraz utrudniała korzystanie z mieszkania — mówią funkcjonariusze.
Policjanci interweniowali w jednej z miejscowości na terenie gminy Biała Piska, gdzie agresywna kobieta nie chciała wpuścić domowników do wspólnie zajmowanego mieszkania.

Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą i jej 66-letnią matkę. Ustalili, że chwilę wcześniej między kobietami doszło do awantury, którą wszczęła starsza kobieta. W trakcie kłótni wyzywała dorosłą córkę, szarpała ją za ubranie i kilkukrotnie uderzyła klapkiem w twarz, a do tego wyganiała ją z domu. Matka pokrzywdzonej została zatrzymana w policyjnym areszcie jako sprawca przemocy domowej.

Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych zatrzymana kobieta usłyszała zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad córką i mężem. Policjanci ustalili bowiem, że przemoc w tej rodzinie trwa od ponad trzech miesięcy. W tym czasie 66-latka bez powodu wszczynała awantury domowe. Wyzywała męża i córkę, szarpała ich i utrudniała korzystanie ze wspólnego mieszkania. Do tego biła domowników rękoma i różnymi przedmiotami. Zarówno mąż, jak i jej córka posiadali widoczne obrażenia na ciele.

Decyzją prokuratora 66-letnia kobieta objęta została policyjnym dozorem. Tym samym zobowiązana jest do stawiennictwa w Komisariacie Policji w Białej Piskiej raz w tygodniu.

Za znęcanie się nad najbliższymi kobiecie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5