Szok. Znicz odpadł z walki o puchar już na starcie

2021-04-22 09:00:00(ost. akt: 2021-04-22 07:38:31)
Sekundy przed pierwszym gwizdkiem. Nic nie zapowiadało jeszcze tragedii

Sekundy przed pierwszym gwizdkiem. Nic nie zapowiadało jeszcze tragedii

Autor zdjęcia: Znicz Biała Piska

FUTBOL || Z pewnością nie tak wyobrażali sobie tegoroczne rozgrywki Wojewódzkiego Pucharu Polski zawodnicy Znicza Biała Piska. Jedyny III-ligowiec naszego powiatu uległ 21 kwietnia liderom IV ligi - Mamrom Giżycko (3:0).
Wynik uznać można za sensacyjny. Czerwono-zieloni zdawali się być oczywistym faworytem środowego pojedynku. Nie tylko występują na co dzień z powodzeniem na wyższym szczeblu rozgrywkowym, ale i - przypomnijmy - w dwóch poprzednich edycjach WPP dotarli do wielkiego finału.

- Do trzech razy sztuka - mówiono po dwóch z rzędu pucharowych srebrach, wieszcząc złoto. Po hat-tricku Mateusza Skonieczki (15', 30', 41'') przyszło zaktualizować plany.

- Musimy przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Niestety, brakowało nam dokładności i skuteczności. Mimo wielu prób, obijanych słupków i poprzeczki, nie udało nam się zdobyć choćby honorowego gola. Ostatnie pół godziny graliśmy ponadto w osłabieniu, po czerwonej kartce Huberta Molskiego - podsumowuje brygada Znicza, która może już w pełni skupić się na rozgrywkach ligowych.

kk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5