Zaczyna się jazda! Znicz w Kolnie, będą pierwsze punkty?

2021-03-13 14:00:00 (ost. akt: 2021-03-13 08:05:57)
Adam Nowik i Patryk Ołów. Czy dziś zadebiutują w III lidze i przyczynią się do zgarnięcia "inauguracyjnych" 3 punktów?

Adam Nowik i Patryk Ołów. Czy dziś zadebiutują w III lidze i przyczynią się do zgarnięcia "inauguracyjnych" 3 punktów?

Autor zdjęcia: Znicz Biała Piska

FUTBOL || Znicz Biała Piska już na murawie w Kolnie. Do startu meczu inaugurującego rundę wiosenną w III lidze pozostało ledwie pół godziny. Czy czerwono-zieloni zdobędą pierwsze punkty? Byłby to i pierwszy tego typu łup w 2021 roku w naszym powiecie.
–To będzie pracowity dzień. Oby te wszystkie starania, miesiące ciężkiej pracy przyniosły efekty – słyszymy w obozie Znicza, który w konfrontacji z Olimpią Zambrów (przedostatnie miejsce w tabeli) wydaje się być wyraźnym faworytem.

Podopieczni trenera Ryszarda Borkowskiego, z 33 punktami na koncie, plasują się na 4. miejscu w III lidze. Do podium jest bardzo blisko, ponieważ drugi i trzeci zespół w stawce (Świt Nowy Dwór Mazowiecki i Polonia Warszawa) mają ledwie o... jedno "oczko" więcej.

Czy Biała Piska wskoczy na prestiżowe "pudło"? Szansa jest duża. Nie brak jej ani zawodników utalentowanych, ani doświadczonych. Wielkie nadzieje klub wiąże także z młodzieżowcami. Wcześniej ze Zniczem związali się Sebastian Jarosz ze Stomilu Olsztyn oraz Patryk Woźniak z RKS Radomsko.

Na ostatniej prostej czerwono-zielone szeregi zasilili jeszcze Adam Nowik i Patryk Ołów, dla których – jeśli pojawią się dziś na boisku – będzie to debiut w III lidze.

20-letni Patryk Ołów jest wychowankiem Wigier Suwałki. Ostatnio występował w IV lidze podlaskiej w Dębie Dąbrowa Białostocka, grając na pozycji napastnika. - W naszym klubie w trakcie sparingów występował głównie jako skrzydłowy, choć był sprawdzany także na boku obrony – przekonuje ekipa z Białej Piskiej.

19-letni Adam Nowik trafił do Znicza z UKS SMS Łódź. W rundzie jesiennej także występował w IV lidze podlaskiej, grając na wypożyczeniu w Warmii Grajewo. Adam w sparingach prezentował dużą dynamikę, charakterystyczną dla gracza ofensywnego ustawianego z boku linii pomocy lub w parze z drugim napastnikiem.

Początek meczu o 14:30. Trzymamy kciuki!

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5