Chwycił mróz, w Zniczu robota wre. Na celownik trafiła "Jaga"

2021-01-20 15:30:00 (ost. akt: 2021-01-20 16:46:14)

Autor zdjęcia: Znicz Biała Piska

FUTBOL || Niskie temperatury nie ostudziły zapału zawodników Znicza Biała Piska. Piłkarska młodzież zakończyła obóz przygotowawczy w Iławie, a seniorzy zainaugurowali cykl sparingów meczem z Jagiellonią. Następny w kolejce jest III-ligowy Huragan Morąg.
Młodzież klubu z Białej Piskiej szlifowała formę w Iławie przez blisko tydzień.Trenerzy Łukasz Świderski i Adam Ożarowski — mając do dyspozycji boisko ze sztuczną nawierzchnią — dali juniorom oraz trampkarzom niezły wycisk. Formę wykuwali nie tylko na "sucho", podczas treningów. Obie grupy wiekowe rozegrały po dwa mecze kontrolne z iławskimi gospodarzami: Jeziorakiem i Małym Jeziorakiem.

— Wyjazd został sfinansowany ze środków klubu oraz sponsorów. W imieniu chłopców i szkoleniowców dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego zgrupowania — słyszymy w Zniczu.

Nowe twarze

Nie próżnują i seniorzy. Podopieczni trenera Ryszarda Borkowskiego zmierzyli się w Białymstoku z połączonymi siłami Jagiellonii II oraz zespołu "Jagi", który występuje na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów.

— Spotkanie toczone było w szybkim tempie, ale eksperymentalne zestawienia w obu drużynach sprawiały, że gra była "szarpana". Na boisku nie brakowało niedokładności i indywidualnych błędów — przekonuje ekipa czerwono-zielonych. W efekcie pojedynek zakończył się porażką Znicza (1:3). Jedyną bramkę dla Białej Piskiej zdobył Mateusz Furman (piękna "bomba" z ok. 30 metrów).

https://m.wm.pl/2021/01/orig/znicz01-673209.jpg

Warto wspomnieć, że wspomniany kapitan Znicza został nominowany w plebiscycie Gazety Olsztyńskiej do tytułu Piłkarza Roku. Głosowanie odbywa się w formie SMS (wiadomość o treści go.pr.13 należy wysłać na numer 7248. Koszt 2,46 zł).

— Mecz w Białymstoku był dla nas bardzo pożyteczny. Był okazją do sprawdzenia wielu testowanych graczy. Na testy zaprosiliśmy bramkarza, bocznych obrońców i pomocników. Kilku na pewno pozostanie w klubie, a innym podziękujemy za przyjazd i pokazanie swoich umiejętności — podsumowuje trener Borkowski, który do kolejnego "testu bojowego" podejdzie w sobotę w Mrągowie. Po drugiej stronie boiska zameldują się wówczas jego koledzy z III-ligi, Huragan Morąg.

Kamil Kierzkowski

https://m.wm.pl/2017/11/orig/piska-429585.jpg

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5