Kolejna paczka dla Poli. Tym razem od ‘”Niebieskiej rodziny”

2019-02-25 07:30:52 (ost. akt: 2019-02-25 10:44:14)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Do piskiej komendy dotarła kolejna przesyłka adresowana do dzielnicowego z Białej Piskiej – mł. asp. Adama Trzonkowskiego. W środku były oczywiście nakrętki, ale nie tylko. Dołączone były dwa przepiękne rysunki wykonane przez dwie dziewczynki z Nidzicy: 5-letnią Adę i 9-letnią Maję.
Trwa zbiórka nakrętek na leczenie i rehabilitację Poli z Pisza. Akcję „Nakręćmy się na pomaganie” koordynuje dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej – mł. asp. Adam Trzonkowski. Zbiórka trwa od października ubiegłego roku. Już udało się zebrać około 4 ton nakrętek, ale to jeszcze nie wszystko. Zbiórka nakrętek wciąż trwa.

Prywatne osoby przynoszą nakrętki do piskiej komendy i komisariatów. Zbiórkę prowadzą różne instytucje m.in. szkoły. Paczki z nakrętkami docierają do dzielnicowego także pocztą.

Przypomnijmy, że przed Bożym Narodzeniem Adam otrzymał pudełko nakrętek z aresztu śledczego. Kolejne dwa wielkie kartony dotarły do Pisza z okolic Siedlec.

Tym razem przesyłka nadesłana została z Nidzicy. Było to pudełko po brzegi wypełnione nakrętkami od butelek. W środku dwa przepiękne rysunki wykonane przez 5-letnią Adę i 9-letnią Maję. Prace adresowane są do Poli z pozdrowieniami dla dziewczynki od „Niebieskiej rodziny” (prawdopodobnie rodziny policjantów).

— Kiedy o tej przesyłce dowiedziała się pani Marlena, mama Poli, rozpłakała się i powiedziała : „to bardzo miłe i wzruszające, że jest tylu ludzi o wielkim sercu i to nie tylko w naszej najbliższej okolicy. Za wszystkie te gesty i pomoc wszystkim bardzo dziękujemy.” — mówi kom.Anna Szypczyńska z KPP w Piszu.


Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://dzieciom.pl/podopieczni/34404.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5