Krzysztof Daukszewicz rozbawił publiczność do łez

2019-01-20 09:30:44(ost. akt: 2019-01-20 09:58:05)

Autor zdjęcia: UM Biała Piska

Nie dość, że spowodował salwę śmiechu opowiadając humorystyczne ciekawostki ze świata polityki i życia codziennego, to prowadząc monolog wciągnął widzów do wspólnego śpiewania nietuzinkowych piosenek. Tak wyglądał wieczór z Krzysztofem Daukszewiczem.
Krzysztof Daukszewicz, satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor, stały uczestnik programu publicystyczno-satyrycznego „Szkło kontaktowe”, w towarzystwie Mieczysława Grochowskiego, który akompaniował przy fortepianie, byli gośćmi wieczoru w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej.

Na „Zjedz kawiorek”, bo taki był tytuł koncertu, składały się nowe piosenki, świeże komentarze, anegdoty z życia codziennego rożnych klas i przezabawne monologi. Widzowie poznali m.in. tajniki prowadzenia rozmów przez CB-radio.

Dwie godziny wypełnione były śpiewem i śmiechem. Cała sala nuciła z artystą refreny piosenek o m.in. McDrive. Nie zabrakło też słynnych „menelików”. W jednej z takich opowiastek widzowie poznali przepis na „Malibu”, do którego wystarczy denaturat i dwie maślanki.

Pojawiła się także satyra polityczna. Artysta opowiadał o pomyśle utworzenia „Ministerstwa Dziewictwa Narodowego” i opracowaniu nowego kalendarzyka – „na chybił trafił”.  

Jeden z nowych utworów Daukszewicza, o wdzięcznym refrenie „Zjedz kawiorek”, spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem, bo w przekomiczny sposób przeplatał wątki starości.

Satyryk opisywał i wyśmiewał absurdy do których dochodzi na co dzień. Każda puenta była wyjątkowa i różniła się od poprzedniej, w zależności od tego, jaką osobę artysta miał na myśli.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wyborca #2668937 | 83.9.*.* 24 sty 2019 15:13

    co z zwik biala piska i rodzinnymi ukladami pani ksiegowej Marioli K.oraz syna Dariusza K.?

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5